En büyük sorun ‘düşük voltaj’

Bursa’nın merkez Nilüfer ilçesine bağlı Işıktepe Mahallesi’nin Muhtarı Halim Sarıyel, Bursa.com’a yaptığı açıklamada, “Mahallemizde en büyük sorun elektriklerimizin düşük voltajlı olmasıdır” dedi.

En büyük sorun ‘düşük voltaj’
- A +

 

Müzekker SUBAŞI/BURSA.COM

Bursa’nın merkez Nilüfer ilçesine bağlı Işıktepe Mahallesi’nin Muhtarı Halim Sarıyel, Bursa.com’a yaptığı açıklamada, “Mahallemizde en büyük sorun elektriklerimizin düşük voltajlı olmasıdır. UEDAŞ’a defalarca başvurmamıza rağmen elektrik tellerimiz hala yer altına alınmadı. En ufak rüzgarda elektriklerimiz ya kesiliyor ya da voltaj düşüyor. Başta mahalle esnafı olmak üzere mahallede oturan vatandaşlarımız bu durumdan son derece olumsuz etkileniyor. Elektrikle çalışan ev eşyaları ve esnafın kullandığı elektrikle çalışan iş makineleri çok sık arıza yapıyor. Bu da mahalle halkına ve esnafına ek masraf çıkarıyor. Mahallemize özellikle yaz aylarında daha da büyük sorun olan elektrik sıkıntımızın bir an öne halledilmesini istiyoruz” diye konuştu.

YÜZDE 50 BULGARİSTAN GÖÇMENİ

Işıktepe Mahallesi Muhtarı Halim Sarıyel, “Mahallemizde yaşayan vatandaşlarımızın yüzde 50’si Bulgaristan göçmeni ve hemen hemen herkes, birbirini tanıyor. Işıktepe Mahallesi’nin Nilüfer’in en köklü mahallerinden biri olduğunun altını çizen Sarıyel, "Biz de her mahalle gibi sorunlar yaşıyoruz ama bizim mahallemizdeki sorunlar, diğer mahallelerde olduğu gibi üst seviyede değil. Ufak tefek sorunlarımızı da Nilüfer Belediyesi anında çözüme kavuşturuyor. Yaşadığımız sorunları çözmemizde bize yardımcı olan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey başta olmak üzere emeği geçen tüm yetkili kurumlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ