Elektrik telleri yer altına alınmalı

Bursa’nın Yıldırım ilçesine bağlı Selimzade Mahallesi Muhtarı İsmail Gülay, “Mahallemizde yer altına alınmayan elektrik telleri tehlike saçıyor” dedi.

- A +

 

Müzekker SUBAŞI/BURSA.COM

Bursa’nın Yıldırım ilçesine bağlı Selimzade Mahallesi Muhtarı İsmail Gülay “Mahallemizde bulunan bazı sokaklarımızda lamba yok. Özellikle bazı sokaklarımızda vatandaşlarımız büyük sıkıntılar yaşıyor. Karanlık sokaklardan geçerek evlerine ulaşmaya çalışan mahalleli zorluklarla karşılışıyor. Ayrıca, Mahallemizde yer altına alınmayan elektrik telleri tehlike saçıyor. Lodosu ile ünlü Bursa’da çıkan her rüzgarda mahallemizdeki elektrik telleri kopuyor. Vatandaşın evlerindeki elektrikli eşyaları sık sık arıza yapıyor. Düşen elektrik voltajı mahalle sakinlerini zor durumda bırakıyor. 3 yıl önce İncirli Caddesi’ne kadar geldi ancak orada bıraktılar. Birçok lodoslu havalarda elektrikler kesiliyor. Günlerce karanlıkta kalıyoruz. Sokak lambalarının tamiri konusunda telefon trafiği yaşıyoruz. Bu konuda UEDAŞ yetkilileri ile görüştük. Bu konunun en kısa sürede çözüleceğine inanıyorum” dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜME HAZIRIZ

Yıldırım ilçesine bağlı Selimzade Mahallesi Muhtarı İsmail Gülay, mahallenin en önemli sorununun kentsel dönüşüm olduğunu belirterek, kentsel dönüşüm projesinin başlaması halinde mahallenin yeşil alan ve spor alanlarıyla rahat bir nefes alacağına değinerek, “Mahallemizde bir kentsel dönüşüm projesi olması halinde mahalle sakinlerimizin çoğunluğu bu projeyi kabul eder. Mahallemizin yenilenmesini, modern binalarda çocuklarımızın oynayabileceği spor ve çeşitli oyun alanlarının olması veliler kadar çocukları da memnun edeceği kanısındayım. Mahallemize kentsel dönüşüm gelmesi halinde yeşil alan, park alanı ve vatandaşlarımızın nefes alacağı yerler ortaya çıkacak” dedi. Belediyeye ve kamuya ait bir metrekare bile boş arazi olmadığına dikkat çeken Gülay, “Bu alanlar olmadığı için mahallemize gelmesi gereken hizmetler konusunda sıkıntı yaşıyoruz. Diğer mahallelerimize yapılan halı sahalar, spor alanlarına gıpta ile bakıyoruz. Biz de bu mahallelerimize yapılan hizmetlere özeniyoruz. Bizde mahallemizde geniş alanlı spor tesisleri kurulmasını istiyoruz” dedi. Her mahallede olduğu gibi bizimde ufak tefek sorunlarımız var. Ama yine de mahallemizde herhangi bir sorunumuz belediyeye bildiriyoruz. Anında çözüme kavuşuyor. Bu konuda Yıldırım Belediye Başkanımız İsmail Hakkı Edabali’ başta olmak üzere tüm yetkili kurumlara teşekkür ediyorum” diye konuşarak sözlerini tamamladı.

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ