Elektrik telleri tehlike saçıyor

Bursa’nın Yıldırım ilçesine bağlı Maltepe Mahalle Muhtarı Erdinç Çevik Bursa.com’a yaptığı özel açıklamada, “Mahallemizde yer altına alınmayan elektrik telleri tehlike saçıyor ” dedi.

- A +

 

Müzekker SUBAŞI/BURSA.COM

Bursa’nın Yıldırım ilçesine bağlı Maltepe Mahalle Muhtarı Erdinç Çevik Bursa.com’a yaptığı özel açıklamada, “Mahallemizde yer altına alınmayan elektrik telleri tehlike saçıyor. Lodosu ile ünlü Bursa’da çıkan her rüzgarda mahallemizdeki elektrik telleri kopuyor. Vatandaşın evlerindeki elektrikli eşyaları sık sık arıza yapıyor. Düşen elektrik voltajı  mahalle sakinlerini zor durumda bırakıyor Bu konuda UEDAŞ yetkilileri ile görüştük.Bu konunun en kısa sürede çözüleceğine inanıyorum” dedi.

SAĞLIK OCAĞIMIZI İSTİYORUZ

Erdinç Çevik, Yıldırım bölgesinin en eski yerleşim yerlerinden biri olan Maltepe Mahallesi’nde sağlık ocağı olmadığını belirterek, “Özellikle yaşlı vatandaşlarımız komşu mahallelerde bulunan sağlık ocaklarına giderken büyük zorluk çekiyor. Mahallemizin adını taşıyan Maltepe Sağlık Ocağı var ama bizim mahalle sınırlarımız içerisinde değil. Yeşilyayla Mahallesi sınırları içerisinde. Sağlık ocağımızı en kısa sürede mahallemize taşınmasını istiyoruz. ” dedi. Teferrüç Mahallesi’nde genç nüfusun oldukça fazla oluğunu belirten Almamış’ “Bu genç nüfusumuzun gönül rahatlığı ile zaman geçirebileceği spor yapabilçeği yeşil alanlar istiyoruz” diye konuştu. Ahmet Almamış son olarak "Mahallemizde herhangi bir sorunumuz belediyeye bildiriyoruz. Anında çözüme kavuşuyor. Bu konuda Yıldırım Belediye Başkanımız İsmail Hakkı Edabali’ başta olmak üzere tüm yetkili kurumlara teşekkür ediyorum” diye konuşarak sözlerini tamamladı.

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ