Eksik gramajlı pideye ceza kesildi!

Manisa’nın Yunusemre Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, ramazan ayının başlamasıyla birlikte pide fırınlarına denetleme başlattı.

Eksik gramajlı pideye ceza kesildi!
- A +

 

Manisa’nın Yunusemre Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, ramazan ayının başlamasıyla birlikte pide fırınlarına denetleme başlattı. Denetimler sırasında pidelerin gramajı, fiyatı ve sağlıklı şartlarda üretilmesine dikkat edilmesi gerektiği konusunda uyarılarda bulunan ekipler, eksik gramajlı pide üretimi yapan işletmelere cezai işlem uyguladı.

Yunusemre Belediyesi olarak halk sağlığına çok önem verdiklerini belirten Zabıta Müdürü Cengiz Şişmanlar, “Fırınlarımızı denetlemekteki amacımız, ramazan dolayısıyla pide satışlarımız başladı. Pidelerin sağlıklı şartlarda üretim yapılıp yapılmadığını, gramajlarında eksiklik olup olmadığını ve belirlenen fiyat üzerinden satılıp satılmadığını denetliyoruz. Pide gramajlarının 250 gr. olması gerekmektedir. Bütün fırınlarımızı bu konuda denetleyerek uyarılarda bulunuyoruz.” dedi. Aynı zamanda fırınlarda çalışanların hijyen durumlarına da dikkat ettiklerini aktaran Şişmanlar, “Bu şekilde bir çalışmamız var. Gerekli uyarılarımızı ihtar olarak yapıyoruz. Eksik gramaja sahip fırınlarımıza ise cezai işlem uyguluyoruz. Hem halkımızı hem de fırıncı arkadaşlarımızı bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum. Özellikle vatandaşlarımızdan isteğimiz. fırınlarda uygunsuz bir ortam gördüklerinde zabıta müdürlüğümüze müracaat etmelerini istiyoruz.” diye konuştu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler