Dolandırıcı ile mağdur karşı karşıya geldi

Ankara’da adına sahte kimlik çıkartan dolandırıcı ile banka şubesinde karşılaşan şahsı dolandırılmaktan banka müşteri temsilcisinin dikkati kurtardı

Dolandırıcı ile mağdur karşı karşıya geldi
- A +

 

Edinilen bilgiye göre, taksi sahibi A.S. adına sahte kimlik düzenleyen Abdurrahman B., sahte belgelerle bankaya kredi başvurusunda bulundu. Kredi için taksi plakasını rehin gösteren Abdurrahman B.’ye bankadan 250 bin liralık kredisini 23 Haziran günü alabileceğini bildiren mesaj geldi. Taksinin gerçek sahibi A.S. ise aynı gün bankaya ihtiyaç kredisi için başvuruda bulunmaya gitti. Aynı müşteri temsilcisinin karşısına oturan Abdurrahman B. ve A.S. kredi işlemleri için sırayla kimliklerini uzattı.

İkili daha sonra müşteri temsilcisi işlemleri yaparken sohbet etti. Önüne gelen kimliklerin aynı olduğunu anlayan banka müşteri temsilcisi, durumu önce müdürüne, sonra da polise bildirdi. Polisin bankaya gelmesiyle dolandırıcılık kurbanı olduğunu anlayan A.S. neye uğradığını şaşırdı. Abdurrahman B. ise Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro ekipleri tarafından gözaltına alındı. Polis yaptığı incelemede Abdurrahman B. ile birlikte çalıştığını tespit ettiği Ayhan T., Zenuttin A. ve Muammer T.’yi de gözaltına aldı. 4 şüpheli, çıkartıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Olay bankanın güvenlik kameralarına da saniye saniye yansıdı.  

Yorum Ekle