Doğanbey ‘çilebey’e döndü, vatandaş isyan etti (ÖZEL HABER)

Bursa'nın adeta kanayan bir yarası olan ve gün geçtikçe daha da artan sorunları ile gündemden düşmeyen Doğanbey TOKİ’de yaşayan vatandaş isyan ediyor.

Doğanbey ‘çilebey’e döndü, vatandaş isyan etti (ÖZEL HABER)
- A +

 

Müzekker SUBAŞI/BURSA.COM

Bursa’nın göbeğinde hem estetiği hem de şehrin genel görüntüsünü bozduğu gerekçesiyle başta siyasiler olmak üzere çok sayıda sivil toplum örgütleri tarafından sık sık eleştirilen Doğanbey TOKİ'de yaşanan sorunlar bitmiyor. 22 katlı apartmanların içerisinde yaşanan sorunlar kadar bina çevrelerinde de ilgisiz kalınması isyanı beraberinde getirdi.

Yağan her yağmur sonrası yetersiz kalan altyapıdan dolayı balçık diyarında dönen ve oluşan minik göletlerle vatandaşların yaşamını kabusa çeviren Doğanbey TOKİ’de apartman içi sorunlarda vatandaşı çileden çıkarıyor.

22 KATLI APARTMANLARDA ASANSÖR ÇİLESİ

Dairelerde kullanılan malzemenin kalitesiz olduğunu belirten Doğanbey TOKİ sakinleri, “22 katlı apartmanın asansörleri çalışmıyor. Her gün 22 kat çıkıp inmek zorunda kalıyoruz. Dairelerde kullanılan malzemeler Çin malı olduğu için kalitesiz. Bu yüzden su tesisatları da sürekki patlıyor. Ayda bir tesisatçı çağırmaktan bıktık. TOKİ yetkililerine sesimizi duyurmak istiyoruz. Artık çile çekmek istemiyoruz” dediler.

 

 

Yorum Ekle

İlgili Haberler