Dev umut hüsrana döndü!

Ramazan ayına 1 hafta kala düğün patlaması yaşanırken, kuyumcular ise yükselen altın fiyatları ile sinek avladı.

Dev umut hüsrana döndü!
- A +

 

Ramazan ayına 1 hafta kala düğün maratonu artarken, altın tarafında ise bu yıl Kapalıçarşı'da yaprak oynamadı. Ramazan ayı öncesi son haftadan oldukça umutlu olan kuyumcular seçimin ardından doların yükselişiyle birlikte yukarıya tırmanan altın fiyatları nedeniyle sinek avladı.

ESKİDEN 10-15 BİLEZİK ALINIRDI ŞİMDİ İSE…

Kuyumcular eskiden ailelerin gelerek 10-15 bilezik birden aldığını belirtirken, şimdi 1 bilezik dahi alamadıklarını, çeyrek altının bile ilgi görmediğini söyledi. Düğünlerde artık altın yerine ağırlıklı olarak para takılıyor.

NE BİLEZİK NE ÇEYREK…

Tarihi Yarımada Girişimci İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Kariyer Kuyumculuk Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Akbulut, seçim sürecinin ardından yükselen dolar ile birlikte yurtiçinde gram altının 105 liraya ulaştığını hatırlatarak “Kapalıçarşı’da insanlar sinek avlıyor. Ne pırlanta ne bilezik, ne de çeyrek satışı oluyor. İnsanlar elindeki sermayeden yiyor” dedi.

HERKES BEKLİYOR!

ALB Forex Yatırım Uzmanı Volkan Kuğucuk da son 1 aydır Kapalıçarşı’da altın tarafında bir hareketliliğin olmadığını belirterek, “Altında ciddi bir hamle yok. Piyasalar kuyumcular dahil herkes bekliyor” diye konuştu.

İlgili Haberler