Davutoğlu'ndan jet kınama

Seçim maratonuna tam gaz devam eden Davutoğlu HDP'ye yapılan saldırıyı Karaman mitinginde kınadı.

Davutoğlu'ndan jet kınama
- A +

 

Karaman mitinginde konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, "HDP'ye yapılan saldırılarını jem kınıyorum, hem lanetliyorum. Olayların takipçisi olacağız" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Karaman mitinginde, HDP'nin Adana ve Mersin'deki binalarına yapılan saldırılarla ilgili olarak "Kim seçim kampanyasına şiddet karıştırırsa onun karşısında ilk Ak Parti duracak. Saldırıyı şiddetle kınıyorum. İçişleri Bakanı ile görüştüm. Gerekli bilgileri aldım. Talimatı verdim . Saldırıların sorumlularının takipçisi olacağız. Hep beraber 7 Haziran'a barış içinde yürüyeceğiz" dedi.

PARTİLERE ÇAĞRIDA BULUNUYORUM

Davutoğlu şöyle konuştu: Bütün partilere çağrıda bulunuyorum, hepimiz, kime karşı olursa olsun, partilere yönelik, seçim kampanyasına yönelik saldırılar konusunda ilkeli bir tutum takınmalıyız. Aynı şekilde bizim de birçok seçim büromuz saldırıya uğradı, milletvekili adaylarımız saldırıya uğradı, Siirt'te, Van'da, Ağrı'da. O zaman da bu çağrıda bulunduk. Şimdi de HDP, MHP, CHP, bütün parti liderlerine ve bütün parti teşkilatlarına çağrıda bulunuyorum, hep beraber, kim yaparsa yapsın, şiddetin karşısında olmaya kararlı bir şekilde devam edelim."

Yorum Ekle

İlgili Haberler