Dağ yürüyüşüne katılan 1 yaşındaki bebek yılın dağcısı seçildi

Konya’nın Akşehir ilçesinde faaliyet gösteren Özel Reyhan Koleji öğretmen, öğrenci ve aileleri için ‘Ailemle Etkinlik Yapıyorum’ projesi kapsamında doğa yürüyüşü düzenledi. Yürüyüşe annesiyle katılan 1 yaşındaki Ayşe Zülal isimli bebek katılımcılar tarafından yılın dağcısı seçildi.

Dağ yürüyüşüne katılan 1 yaşındaki bebek yılın dağcısı seçildi
- A +

 

Akşehir Akademik Dağcılık Kulübü’nün rehberliğinde Sultandağları Ali Karakoyun Çeşmesi mevkiine gerçekleşen sağlıklı yaşam doğa yürüyüşüne 81 kişi katıldı. Yürüyüş dönüşüşünde Akademik Dağcılık Kulübü Başkanı Bayram Çini ile yürüyüş sonrası yapılması gereken hareketleri yapan doğaseverler okul müdürünün ikram ettiği çayların ardından etkinliği bitirdi.

Nilüfer Ergün, yıllardır Akşehir’de olduğunu ve Sultandağlarını hep merak ettiğini belirtti. Ergün, ‘’Bu vesileyle hem merakımı giderdim hem de bir günlüğüne bile olsa oğlumu tabletlerin etkisinden uzaklaştırdım. Etkinlikte emeği geçen okulumuz Reyhan Kolejine ve Akşehir Akademik Dağcılık Kulübüne teşekkür ederiz.’’ dedi.

Okul olarak böyle bir etkinliği ilk defa yaptıklarını söyleyen Müdür Emir Kılıç, insanların tabletlere, televizyona tutsak oldukları bir zaman diliminde yaşadığımızı söyledi. ‘’Bu tip etkinliklerle öğrencilerimizin hayatın güzelliklerinin farkına varmalarını hedefliyoruz. Hayatın internetten, televizyondan ibaret olmadığını göstermeye çalışıyoruz. Biliyoruz ki günlük hayatın stresi en güzel, doğayla baş başa kalarak atılır. Doğasever velilerimizden aldığımız güzel tepkilerden bu organizasyonu her mayıs ayında geleneksel hale getirmeye karar verdik. Bu etkinliğimize 1 yaşındaki bebeğiyle katılan velimiz Fatma Tosun hanımefendiye teşekkür ediyoruz.’’ ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle