Cinsel hayatınızı etkileyen 5 şey

Gün içindeki rutinleriniz, ruh haliniz hatta cep telefonunuz bile cinsel yaşamınızı olumsuz etkileyebilir.

Cinsel hayatınızı etkileyen 5 şey
- A +

 

Gün içindeki rutinleriniz, ruh haliniz hatta cep telefonunuz bile cinsel yaşamınızı olumsuz etkileyebilir.

İşte siz farkında bile değilken cinsel yaşamınızı mahveden beş etken.

Elektronik cihazlar 

Bu, cinsel yaşamınıza müdahale eden bir numaralı şey olabilir. Akıllı telefonlar, iPad'ler, iPod'lar, dizüstü bilgisayarlar ve daha fazlası dünyamızı değiştirdi.

Elektronik cihazlar pek çok işimizi halletmemize yardımcı olsa da aynı zamanda gerçek yaşamdan, sosyal ilişkilere girmekten uzak tutuyorlar. Bu cihazlarla çok fazla zaman geçirmek, seks hayatını da sekteye uğratıyor.

Yorgunluk 

Yoğun iş hayatı, evdeki işler, belki çocukların sorumluluğu, stres derken gün içinde epeyce yoruluyoruz. Bazen hayatın koşturması içinde o kadar bitkin düşüyoruz ki, kendimize bile zaman ayıramıyoruz. Bu noktada haliyle partnerimizi de ihmal ediyoruz. Tüm bunlar ise seks hayatını etkiliyor.

Kendinize dinlenme alanı oluşturmalı, seksin bir görev değil belki de bir dinlenme şekli, iyi hissetme, mutlu olma hali olduğunu hatırlamalısınız.

İlaçların yan etkileri 

Cinsel dürtünüzü gerçekten etkileyebilecek bazı ilaçlar var. Özellikle antidepresanlar ve doğum kontrol hapları... İlaçların libidonuzu etkilediği herhangi bir durumda, doktorunuzla konuşmalısınız.

Aynı yan etkiye sahip olmayacak, alabileceğiniz başka ilaçlar da olabilir. Değilse, doktorunuzun size yardımcı olacak bazı önerileri olabilir.

Doğurganlık sorunları 

Kısırlık ile mücadele etmek, çocuk sahibi olmak isteyip olamamak gibi durumlar da cinsel dürtünüz üzerinde olumsuz etkilere neden olur. Seksin zevkten çok çocuk sahibi olmak için yapılması mecbur hale gelen bir eyleme dönüşmesi libidonuzu düşürür.

Baskı altında hissetmek romantizmi öldürür. Çocuk sahibi olmak önemli olsa da partnerinizle olan ilişkinizin bu özel bölümünü korumak için duygusal bir bağ kurmanız önemlidir.

Farklı zamanlarda yatmak 

Bu her çift için geçerli olacak bir şey değil. Ancak birlikte yaşıyorsanız, farklı zamanlarda yatmak, seksin sık sık gerçekleşmemesinin bir nedeni olabilir. Birlikte yatmak size daha fazla seks fırsatı verir.

İlgili haber için tıklayın.

Dev asteroit Dünya'ya hızla yaklaşıyor

Yorum Ekle