sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Çin'de gemi kazasında ölü sayısının 65'e yükseldi

Arama-kurtarma faaliyetlerinin devam ettiği Çin'deki gemi faciasında ölü sayısı 65'e yükseldi.

Çin'de gemi kazasında ölü sayısının 65'e yükseldi
- A +

 

Şinhua ajansının haberinde, ülkenin merkezindeki Hubey eyaletinin Cienli bölgesinde "Dongfangcışing" (Doğu Yıldızı) adlı yolcu gemisinin kasırgaya yakalanarak batmasının ardından 14 kişinin sağ kurtulduğu kazada, arama kurtarma çalışmalarında 65 cansız beden bulundu.

Bölgede arama kurtarma çalışmalarının aralıksız devam ettiği belirtilirken, dalgıçların geminin içine kolay erişebilmesi amacıyla ters halde batık olan geminin taban kısmında delikler açıldığı ifade edildi.

Çin Ulaştırma Bakanlığı da dalgıçların kabinleri tek tek incelediğini açıkladı. Çalışmaların devam edeceği ve kayıplar için umutların yitirilmediği belirtildi.

Diğer yandan, 377 kişiye hâlâ ulaşılamazken, bugün gemi enkazının sudan çıkarma çalışmalarının başlatılacağı kaydedildi.

HORTUM, GEMİNİN STANDARDINI AŞTI

Kazanın nedenine ilişkin tartışmalar da sürüyor. Chongqing Tekne Tasarım Enstitüsü Başkanı Zhong Shoudao, şu açıklamalarda bulundu:

“Nehir gemileri, okyanus gemilerine göre dalga ve rüzgâr direncine karşı daha düşük standartlara sahip. Hortum gibi özel bir durumda teknenin bir tarafındaki basınç tasarlandığı standardın ötesine geçerek alaboraya neden olmuş. Teknede filika ve can yelekleri de vardı. Ama gemi aniden alabora olduğu için bunların kullanılması için yeterli zaman yoktu.”

Nanjing’den Chongqing’e gitmekte olan Doğu Yıldızı adlı yolcu gemisi geçtiğimiz pazartesi yerel saatle 21.00 sıralarında hortum yüzünden alabora olmuştu. Gemide turistik geziye çıkmış 50 ila 80 yaş arasında pek çok emekli yolcu da bulunuyordu. Kaza mahalinde yolcu yakınlarının endişeli bekleyişi sürüyor.

Doğu Yıldızı adlı tur gemisinin 456 yolcusuyla ülkenin doğusunda bulunan Ciangsu eyaletinin başkenti Nancing'den güneybatıda bulunan Çongçing'e seyahat ederken pazartesi akşamı kasırgaya yakalanarak bir iki dakika içinde battığı açıklanmıştı. Sağ kurtulan kaptan ve baş mühendis sorgulanmak üzere gözaltına alınmıştı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler