CHP Bursa İl Başkanı seçimi değerlendirdi

CHP Bursa, seçim sonuçlarına göre 5 milletvekili çıkardı. CHP Bursa İl Başkanı Zafer Yıldız, “CHP olarak tarihinde ilk defa Bursa’da Türkiye ortalamasının üzerinde bir oy aldık. 6 vekile çıkarabiliriz diyorduk ancak 5 milletvekili aldık” dedi.

CHP Bursa İl Başkanı seçimi değerlendirdi
- A +

 


Genel seçimlerin sonuçlarına göre, CHP Bursa’da 5 milletvekili çıkardı. Seçim sonuçlarını değerlendiren CHP Bursa İl Başkanı Zafer Yıldız, Bursa’da aldıkları oy oranı ile Türkiye ortalamasından üstünde bir sonuç aldıkları için başarılı bir seçim geçirdiklerini söyledi.


Yoğun seçim sürecinde teşkilatın ve Bursalıların gösterdikleri katılım ve desteklerinden dolayı teşekkür ettiklerini ifade eden Yıldız, “Seçimin Bursamıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Bugün gördük ki, sandıktan demokrasi, parlamenter sisteme devam kararı çıktı. Bugün gördük ki, nefret dili, ötekileştirme kaybetti. Bu akşam da sonuçları aldığımızda hedeflediğimiz sonuca ulaşamadık ama bundan sonra bu ülkede nefret dilinin kaybetmiş olmasıdır. Bu ülkede demokrasinin hakim olacağıdır. Bunun tüm arkadaşlarımla beraber sevincinin ve hüznünü birlikte yaşıyoruz” dedi.


Bursa’da CHP olarak başarılı bir seçim süreci geçirdiklerinin altını çizen Yıldız, “Belki istediğimiz sonucu alamadık ama bizlere yakışan seçim sürecinde CHP’yi tüm arkadaşlarımızla birlikte temsil etmeye çalıştık. Bizim gönlümüzden CHP’nin tek başına iktidar olması geçiyordu. CHP olarak tarihinde ilk defa Bursa’da Türkiye ortalamasının üzerinde bir oy aldık. Bunun başarı ya da başarısızlık olduğu hakkında tartışmak istemiyorum. 6 vekile çıkarabiliriz diyorduk ancak 5 milletvekili aldık. Seçimlerin hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.


Buna göre, CHP’de Prof. Dr. Lale Karabıyık, Dr. Ceyhun İrgil, Orhan Sarıbal, Erkan Aydın, Av. Nurhayat Altaca Kayışoğlu milletvekili oldu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler