CHP adayları işçilerle buluştu

CHP Bursa Milletvekili Adayları Penguen Gıda’da işçilerle öğle yemeğinde buluştu.

CHP adayları işçilerle buluştu
- A +

 

CHP Bursa Milletvekili Sena Kaleli, Bursa İl Başkanı Zafer Yıldız, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve CHP Bursa Milletvekili Adayları Prof Dr. Lale Karabıyık, Gürhan Akdoğan, Erkan Dönmez seçim çalışmaları kapsamında, Gençoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Onursal Başkanı Turhan Gençoğlu, kardeşi, Penguen Gıda Yönetim Kurulu Başkanı ve Uludağ İhracatçılar Birliği Başkanı Orhan Gençoğlu’nu ziyaret etti. Turhan Gençoğlu’da ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti belirterek, 7 Haziran seçimlerinin ülkemize hayırlara vesile olmasını diledi. Ardından “Penguen Gıda” fabrikasını gezen heyet, öğle yemeğini işçilerle birlikte yedi.
Bal-Göç’ün unutulmaz başkanı Mümin Gençoğlu’nu rahmetle anarak sözlerine başlayan Prof. Dr. Lale Karabıyık, burada yaptığı konuşmada, kendisininde Bulgaristan Filibe doğumlu göçmen bir ailenin kızı olduğunu, CHP’nin bir ön seçim sürecinden çıktığını ve bir demokrasi şöleni olarak gerçekleşen bu ön seçim sürecinde beş kadın adayının bulunduğunu hatırlatarak “Bizler emeğin, emekçinin, istikrar yaratanın, Türkiye ekonomisine katkı sağlayanın her zaman yanındayız. Bütün çalışmalarımız ve projelerimiz bu yönde” diye konuştu.
Türkiye’deki işsizliğin, yoksulluğun, gelir adaletsizliğinin ve bir takım kesimlerin sorunlarının, hepsinin takipçisi olarak projeler ürettiklerini dile getiren CHP adayı Karabıyık, şöyle devam etti: “Bu projelerle desteklerinizi, oylarınızı istiyoruz. Biz nerede bir sorun varsa o sorunları yaşayan kişileri dinleyerek çalışmalar, projeler ürettik ve güçlü bir kadroyla nasıl çözebiliriz, nasıl giderebiliriz, iktidara geldiğimizde nasıl halledebiliriz çalışmalarını yaptık ve bunları gururla karşınıza sunduk, sahada onları anlattık. Gördük ki sahada dinlediğimiz sorunlar ile bizim yaptığımız projeler birbirleriyle örtüştü. Çözüm olabileceğini görünce bundan mutluluk duyduk. Biz kadınların sorunlarını çözmek istiyoruz. Biz çalışan, evde oturan bütün kadınların sorunlarına duyarlıyız. Emeklinin, emekçinin, gelir adaletsizliğinin, Türkiye’deki bütün kesimlerin sorunlarını çözmeye karalıyız. Bir demokratik hak olarak hangi partiye oy verecek olursanız olun lütfen oy vermeye gidiniz, bu hakkınızı kullanınız. Yaşanacak bir Türkiye için 7 Haziran seçimlerinin hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.
Konuşmanın ardından Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’de rahmetli Mümin Gençoğlu’nun üzerlerinde çok emeği olduğunu, Bursa’nın ilerlemesinde ve gelişmesinde büyük katkı sağladığını, Bursa halkının da kendisinin ekmeğini çok yediğini anımsatarak, işçilerle ve beraberindekilerle Gençoğlu’nun ruhuna “Fatiha” okundu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler