Çağlar “Sistemimiz değişti”

Çağlar Şahin Akbaba Bursaspor Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez’in en çok değer verdiği konunun mücadele yönü olduğunu söyledi.

Çağlar “Sistemimiz değişti”
- A +

 

Çağlar Şahin Akbaba “Kamp hepimiz adına güzel geçti. Kondisyon anlamında hocanın en çok önem verdiği konu mücadele yönümüzü geliştirdik. Oyunu eliştirip savaşmayı öğrendik kısa zamanda ikinci yarıda bunu sahaya yansıtıp bunun kazancını elde ederiz inşallah” dedi.

İSTEKLERİ SAHAYA YANSITACAĞIZ

Hocanın isteklerini sahaya yansıtmak istediklerini söyleyen Akbaba “Yalçın hoca zamanında biraz daha riskli oyun ve pasa dayalı bir sistem vardı. İbrahim hocanın sisteminde biraz daha mücadele ve savaşmaya yakın bir sistem var. Ara bu anlamda bize iyi geldi. Farklı hocaya alışma dönemi devre arasına geldiği için iyi oldu. İnşallah hocanın isteklerini sahaya yansıtıp taraftar desteğimizle hedefe ulaşabiliriz” şeklinde konuştu.

Daha sonrasında oyun anlayışı ile alakalı gelen soruya da yanıt veren Çağlar Şahin Akbaba “Oyun hızında hocaların da etkeni var. Her hocanın farklı sistemi var. En önemlisi altyapıdan gelen bir alışkanlık. Ne kadar altyapıda futbolu daha düzgün öğrenisrek bu profesyonel yaşama daha etkili oluyor” dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler