BUSKAD Doğu Türkistan’ı unutmadı

Bursa Aktif Kadınlar Derneği (BUSKAD) üyesi kadınlar düzenledikleri ilk iftar sofrasında biraraya geldi.

BUSKAD Doğu Türkistan’ı unutmadı
- A +

 

BUSKAD Başkanı Naziye Aydın, “Mübarek Ramazan ayında Doğu Türkistan’da yokluk ve zulümle mücadele eden kardeşlerimizi unutmamalıyız” dedi.

Merinos Gönül Dostları Sofrası’nda gerçekleşen iftar yemeğinde konuşan BUSKAD Başkanı Naziye Aydın, “Ramazan ayı boyunca tüm ülke olarak bir ve beraber olmanın, aynı manevi atmosferi solumanın huzurunu, bereketini yaşıyoruz” dedi. Bu yıl ilki gerçekşen iftar yemeğinin geleneksel hale gelmesi için gerekli hassasiyet ve özveriyi üyelerin göstermesi gerektiğini belirten Başkan Naziye Aydın; "Her şeyin bir ilki vardır dedik ve mübarek Ramazan ayında, üyelerimizle birlikte iftar yemeğinde aynı masayı paylaştık, heyecanlıyız, mutluyuz" şeklinde konuştu.

BİRLİK BERABERLİK MESAJI

Türkiye’de mübarek Ramazan ayının huzur ve kardeşlik iklimi içerisinde geçmesine rağmen Suriye ve Doğu Türkistan başta olmak üzere dünyanın pek çok yerinde açlık, zulüm ve yokluğun baş gösterdiğine dikkat çeken Aydın, “Mübarek Ramazan ayında Çin’in Doğu Türkistan’daki kardeşlerimize uyguladığı baskı ve zulme sessiz kalmamalı ve bu güzel ayda orada yaşayan insanlara yardım elini el birliğiyle uzatmalıyız” dedi. Ramazan’ın barış, kardeşlik, sevgi ve huzur iklimi içerisinde geçmesi temennisinde bulunan Aydın, üyelerle birlikte birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler