Bursaspor'un futbol kurmaylarından önemli açıklamalar !

İsmail Ertekin, Tahsin Tam ve M. Zahit Yanar basın mensuplarıyla bir araya gelirken merak edilen soruları yanıtladılar.

Bursaspor'un futbol kurmaylarından önemli açıklamalar !
- A +

 

Bursaspor Sportif Direktörü İsmail Ertekin,  Teknik Direktör Tahsin Tam ve Futbol Şube Sorumlusu Zahit Yanar basın mensuplarıyla biraraya geldi.

Bursaspor futbol takımının sorumluları yeni sezon ile ilgili planları ve kadro hakında basın mensuplarının sorularını yanıtladılar.

İSMAİL ERTEKİN

Bursaspor Sportif Direktörü İsmail Ertekin basın mensuplarının soruları üzerine yeni sezonla ilgili şu görüşlere yer verdi.

"Bizimle devam eden tecrübeli isimlerle birlikte genç ağırlıklı bir kadro ise lige başlayacağız. Şu an itibariyle 32 oyuncumuz var.

Amacımız hem lig mücadelesini sürdürmek hem de oyuncularımızın gelişimini sağlamak.

BATALLA OLMUYOR

Pablo'nun dönüşü ile ilgili sorulan bir soruya ise İsmail Ertekin "Kendisi Madrid'e yerleşecekmiş. Zaten statü olarak da dönmesi mümkün değil. Çünkü Türk vatandaşlığına genüz yeni geçti. Dolayısyla Pablo ile ilgili bir çalışmamız yok." şeklinde cevap verdi.

ÖZER HURMACI DÖNECEK Mİ?

İsmail Ertekin Özer Hurmacı için ise "Özer Hurmacı gündemimizde. Kendisi ile temaslarımız devam ediyor. Bir sene futboldan uzak kalşmış olması bizim için soru işareti. Ancak Özer dönmek istiyor. Kendisi ile ilgili son kararı Tahsin Hoca verecek." ifadelerini kullandı.

VAKIFKÖY YETERLİ OLACAK MI?

Ertekin Vakıfköy son zamanlarda oldukça fazla ürün verdi ama şu dönem biraz zayıfladı. bU sezon ihtiyaca cevap verebilecek mi? Sorusu üzerine "Evet doğru; ancak sonuç olarak Vakıfköy'de hala önemli bir kaynak var ve biz A takım aldığımız oyuncuların gelişimini istediğimiz gibi sağlayabilirsek istediğimz sonucu alacaağımızı düşünüyorum.

MENAJERLER NE OLACAK?

İsmail Ertekin menajerle oyuncuları Bursaspor'dan kopartıyorlar bu konuda bir tedbiriniz olacak mı şeklindeki soruya da "Bu konuda her hangi bir yasak getirmemiz mümkün değil. Vakıfköy'e sokmasak dışarıda görüşürler. Şu menajerle çalışacaksınız deme hakkımız da olmadığı için aidiyet duygularını geliştirmeyi hedefliyoruz. Bunun için de maddi manevi üzerimize düşenleri yapacağız.

40 BİN KİŞİ STADI DOLDURMALIYIZ

İsmail Ertekin taraftara da değinerek stadı doldurmamız gerekiyor. Sakarya kenti bunu başardı. Biliyorsunuz ben orada çalıştım. O atmosferden rakip takımlar da çook etkilenirlerdi. Bursa seyircisi küskün olabilir; ancak madem Diriliş Sezonu diyoruz o halde o diriliş önce tribünlerde başlamalı.

TAHSİN TAM

Bursaspor Teknik Direktörü Tahsin Tam da topalntıda soruları yanıtladı.

SABIR DEĞİL DESTEK İSTİYORUZ

Tahsin Tam konuşmasının başında taraftarın önemine değinirken onlardan sabır değil destek istiyoruz. Zaten fazlasıyla sabrettiler.

Ben gerek Bodrumspor'da gerekse Karacabey'de ligin her iki tarafını da yaşadım, çalıştım. Bizi nelerin beklediğini biliyorum. 

Bizler öncelikle taraftarımıza söz veriyoruz onların istedikleri coşkuyu sahada gösterceğiz.

Tabi ki teknik, taktik anlayışlarımız olacak; ama camiamızın ne istediğini iyi biliyoruz. Dolayısyla sahada istekli ve arzulu bir Bursaspor olacak.

iSMAİL ETTEKİN İLE ÇZGİLERİMİZİ BELİRLEDİK

Tam, Sportiif Direktörlük müsessesinin daha oturmadığı bir ortamda İsmail Ertekin ile çalışacaksınız. Şu ana kadar nasıl gitti, görev bölümü yaptınız mı? Şeklindeki soruya ise Her ikimzide çizgilerimizi belirledik. İsmail Hoca'nın işinin benden daha zor olduğunu söyleyebilirim. Ben sadece saha içine odaklanacağım O ise birçok işi üzerine almış durumda. Ancak her ikimizde görev alanlarımız dahilinde uyumlu bir çalışma süreci yaşayacağıız düşünüyoruz.

YENİ SEZONDA BURSASPOR'UN HEDEFİ NE OLACAK?

Tahsin Tam yeni sozon hedefi ile ilgili olarak da Elimizdeki kadro ile Play-Off yarışı içerisinde olacağımızı net bir şekilde söyleyebilirim.

Lesinlikle bu güce sahip olduğumuzu düşünüyoru şeklinde konuştu.

M. ZAHİT YANAR

Bursaspor Futbol Şubesi sorumlusu Mehmet Zahit Yanar ise şunları söyledi.

GECİKMİŞ ÖDEMELERİ KAPATIYORUZ.

Futbolcuların bizden önceki dönemden sarkan gecikmiş ödemeleri vardı. Biz bunları düzene soktuk. İhtar çeken ama fesih etmeyen oyucularımız vardı. Biz ödemelerinin bir kısmını yaptık. İhtar süresi dolmadan da kalan bölümleri kapatacağız.

FORMA REKLAMLARI

Forma reklamları ile ilgili önemli mesafe kat ettik. Göğüs, sırt ve kol reklamlarımızla ilgili anşaşmalar tamam.

Bursa firmalarıyla çalışacağız. Önümüzdeki hafta bu konuda açıklama yapılacak.

TRANSFER TAHTASI AÇILACAK MI?

Transfer Tahtasını açmayı düşünmüyoruz. Alacaklılar bu konuda ciddi indirimler yaparlarsa gündeme gelebilir. Ancak bu rakamlarla mümkün değil. 

Oyuncular ve menajerleri gerçekçi olmalı. Buraya geldikleir yerlerde aldıkalrının 5 katına sözleşmeler yapılmış. Bu paraları alamayacaklarını bilmeleri gerekiyordu. Zaten alt ligde gerliri olamayan bir kulüpten o afaki rakamları almaları mümkün değil. O yüzden alacaklarının büyük bölümlerinden feragat ederlerse bu konuda kulüp olarak biz de girişimlere başlayabiliriz.

GENÇ TARAFTARLARIMIZ STADA BEKLİYORUZ

Mehmet Zahit Yanar genç yeni sezonda yeni taraftalar kazanamk istediklerini de belirterek şehireki çocukları aileleri ile birlikte tribünlerde ağırlamak istediklerini söyledi. Pssoligin de olamdığını hatırlatan Yanar tüm Bursalıları çocuklarıyla birlikte maçlarımıza davet ediyoruz şeklinde konuştu.

Yorum Ekle

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Bursa için savaş 30 Haziran 2022 16:13 Bursalı olarak bursa sporlu olarak türbün'de olunur ancak aile ile pek gelmek mümkün değil çünkü bazı taraftar gurubu buna mani oluyor bende isterim eşimle çocuğuma gelmek desteklemek fakat aileye ayıt bir düzenleme olsa daha bi hoş olurdu bununla ilgili çalışma olundugun da farklılık yarata bilir

İlgili Haberler