Bursasporlular Şampiyonluğu Anlattı

Bursaspor’un en büyük destekçisi ve sahiplenicisi Bursaspor taraftarları, şampiyonluğunun 10. Yılında yaşadıkları en güzel, en duygusal anları bursa.com için paylaştı.

Bursasporlular Şampiyonluğu Anlattı
- A +

 

Bursaspor’u ailesi gibi seven, yaşamının odak noktasına koyan taraftarlar 10 yıl önce Türk futbol tarihine olmazları yapan takımı nasıl desteklediklerini ve şampiyonlukta neler yaşadıklarını siz okuyucularımız için değerlendirdi.

BAYRAM ŞEN

Zafer Mahallesi’nde Metin Abi’yle sabahın köründe çorba içerek başlamıştık güzel güne. Şampiyon olunca unutamadığımız bir ana dönüşmüştü. Tam 3 bin kilometre öteden sadece 2. Olduğumuzun bayramı için için geldik.

Oysa bir günlüğünde de olsa, emeği geçenlerden Allah razı olsun.

CANIMSIN BURSASPOR

GÖKHAN GÜR

Hiçbir kupa böyle havaya kalkmamıştır.. 16 Mayıs 2010 bir kentin haykırışıdır.. Şampiyonluk günün 10. Yılı kutlu olsun Bursasporum

ABDULLAH YILMAZ

Hayatımda duygularımı kontrol edemediğim 2 tane an olmuştur ilki oğlumun doğumu, ikincisi Bursaspor’un şampiyonluğu olmuştur o gün öyle mutlu olmuş öyle sevinmiştim ki tarif edilemez.

GÜRCAN İMREN

Türk Futbol tarihinin en şaibesiz en temiz ve bir o kadarda cefalı mücadelesiyle Üzerinden 10yıl geçmesine rağmen hala kelimelerle ifade edemediğimiz en güzel duygu.Anne gibi baba gibi evlat gibi bağlandığımız sevdanın en özel günü.Şükürler olsun   O günü yaşamak  bize nasip oldu. #16mayıs2010

TANSEL IŞIKKENT

 2010 yılında tüm Türkiyenin şahitliginde kazandığımız tertemiz sampiyonlugumuzu

Yıllar geçse de sindiremeyenler

Ve Bugünlerde mecburi olarak muhattap olduğumuz "İstanbul"un masa artıkları iyi bilsinler ki

Bizler var oldukca hep kahrolacaklar!

Tertemiz Şampiyonluğumuz Kutlu Olsun !

SERKAN ÇALIŞKAN

Her sorduklarında'' NE OLACAK   BU BURSASPORUN HALİ ?'' ve hep aynı cevap ŞAMPİYON OLACAĞIZ... Yıllarca koşturmaca, cefa , acı, hüzün .ve 2010 ...herkes şampiyonluğu kutlarken ,otobüse binip okula ve işine dönmek... OLSUN BE NE GÜZEL BİR GÜNDÜ O ...

UMUT KARAKAYA

44 yıllık hayatımda

evlendim mutlu oldum

çocuklarim doğdu mutlu oldum

ama ömrümde asla unutamayacağım o güzel seneki gibi hiç mutlu olmamiştım. Hani bir pankart vardı ya "şampiyonluğun canı cehenneme" diye gerçekten de öyle.

Bize bu güzellikleri yaşayan herkesten Allah razı olsun..

YUNUS EROL

45 yıldan uzun süren 45 saniye. Tarifi imkansız bir duygu yoğunluğu ve patlaması. Maç sonrası 3-4 saat boyunca ne yaptığını ne yaşadığını hala hatırlamayan binlerce insan. 16 Mayıs 2010...Emek,mücadele, gözyaşı, onur, tertemiz ŞAMPİYONLUK. Mutluluktan çok öte bir gurur 16 Mayıs.

CEYHUN ÖZEN

16 Mayıs 2010 tarihinde Bursaspor mucizeyi gerçekleştirdi.Özellikle futboldaki ayrımcılığa karşı anlamlı cevap vermiş olduk.Ayrı bir özelliği de Türkiye'de ilk defa şampiyonluk ATATÜRK adını taşıyan stadyumda kazanılmış oldu.Bu büyük günü unutmak mümkün değil.Yaşasın BURSASPOR!

CEM BOLAMAT

16 Mayıs 2010 sabahı uyandığımızda biz zaten şampiyonduk. Sezon boyunca ortaya konulan onurlu mücadele, şehrin tüm paydaşları ile kenetlenmesi ve yıllar sonra ortaya çıkan “winner” kimliği benim için fazlası ile yeterliydi. Lakin o güzel akşam tüm stadın sessizliği sonrası parçalanan radyolar, çıkan büyük çığlık ve gözyaşlarını ömrümün sonuna kadar unutmayacağım. Emeği geçen herkese minnettarım.

BÜLENT BİLİR

 Bilirsiniz Dünyanın 7.harikası var, taki 16 mayıs 2010 tarihine kadar.

Abartmıyorum bu adaletsiz düzende bizim onurlu,şerefli , tertemiz şampiyonluğumuz dünyanın 8.harikasıdır.

BURSASPORLU olmanın gururu bizlere yetiyorken,8.harika nın bir parçası olmak,iskenderin yanında şıra gibi adeta :)

İSMAİL KOBAK

 Çocuklarımıza gururla  anlatacağımız o kadar çok şey var ki,İbrahim Yazıcı,Eetuğrul Sağlam 18 yürekli futbolcu,inanmış taraftar, inanmış koca bir şehir,İnönü ve Kadıköy zaferleri vs vs. 16.05.2020 anlatılacak hiç bir şey yok kelimeler boğazımızda düğümleniyor.

AHMET US

Maç öncesi pankart yaptırdım.. Kupalara Tapsaydık Bursasporlu Olmazdık.. Bizim büyüklük kriterlerimiz arasında, başarı hiçbir zaman yer almadı ancak Şampiyonluk Kupası Bursa’ya çok yakıştı...

HÜSEYİN KARABULUT

Göz yaşlarımın anlam kazandığı bir kaç günden biri... 16Mayıs2010
Ne mutlu ki o gün en sevdiklerimle aynı karedeydik. #Bursaspor #Aşk

İBRAHİM BAŞOL

“Öyle mutluyduk ki bu sene, şampiyonluğun canı cehenneme” diye maça çıkarken; Boğaza yeşil beyaz bayrağı asmanın neler ifade ettiğini öğrendik şampiyonluk sayesinde...

MURAT ÇALIKAPAN

Murat sabah erkenden kalktı gerçi hiç uyuyakalmıştı heyecandan son kez uğurlu formasını giydi hep yaptığından farklı olarak bu sefer evden çıkmadan bir değil iki kere öptü armayı yüreğindeki sevinç minnet coşku Atatürk stadina girerken de macın içinde de hiç azalmamıştı Değişen tek şey o son düdükle birlikte gözlerinden dökülen ve durduramadigi yaslardı Hayır kendi için değil o dudugu hiç duyamayan babası mehmet özman abi belki hiç görüşmediği ama kırk yıllık dost gibi hissettiği Bayraktar kardeşler için minnet şükran sevinç duyarak agliyordu Saatler sonra gözyaşlarını sildi etrafındaki coşku selinin içinde yuvarlanarak eve girdi annesine sarıldı dudaklarından aynı anda tek bir kelime döküldü SAMPİYON OLDUK

FARUK SEVGİLİ

Yıllardır inandığım davanın zafere ulaşmasını, bizans hegemonyasına son vermiş olmanın gurur ve mutluluğunu hangi kelimelerle anlatabilirim ki. Doğduğum, âşık olduğum Şehrim, göz bebeğim Bursasporum. Türk Tribünlerindeki şampiyonluğumuz takımın şampiyonluğu ile bambaşka bir anlam kazandı.

 

 

Yorum Ekle

İlgili Haberler