Bursaspor'dan bir şampiyonluk daha

Bursaspor pilot okulu Rahmiye Malcıoğlu, Bartın grubunda oynadığı 4 müsabakayı da kazanarak 31 Mayıs – 5 Haziran tarihlerinde Kütahya’da yapılacak olan finallere adını yazdırdı.

Bursaspor'dan bir şampiyonluk daha
- A +

 

Ömertepesi Tesisleri’nde oynanan maçlarda minikler 4 müsabakada rakip kaleye 18 gol bırakırken, kalesinde sadece 1 gol gördü.

Rahmiye Malcıoğlu İlköğretim Okulu’nun oynadığı maçlarda aldığı skorlar ise şöyle;

Rahmiye Malcıoğlu 6-0 Giresun Çıtlakkale

(Goller: Turbey 2, Berkay 2, Abdullah, Eren)

Rahmiye Malcıoğlu 5-0 Konya İsmail Hakkı Tonguç İmam Hatip

(Goller: Eren 2, Berkay, Yuğbey, Abdullah)

Rahmiye Malcıoğlu 2-1 Antalya Tekeli Ortaokulu

(Goller: Tuğney, Eren)

Rahmiye Malcıoğlu 5-0 Tokat Namık Kemal İlköğretim Okulu

Goller: Eren 2, Bilal, Tuğbey, Berkay  

 

Rahmiye Malcıoğlu Okul Müdürü Rafet Yılmaz yaptığı açıklamada 4 sezondan beri Bursaspor ile çokgüzel bir işbirliği içinde olduklarını belirtti. Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü; “ Bizlere 4 seneden beri destek olan Bursaspor Kulübü Başkanlarına, Yönetim Kurullarına ,Futbol Okulu Koordinatörümüz Hakan Cenkçiler ve grup antrenörümüz Mesut Aldanmaz’a çok teşekkür ediyorum. Bu yıl hem ortaokul hem de ilkokullar düzeyinde finallere kaldık. Hedefimiz Bursaspor ile yapmış olduğumuz okul işbirliğini en güzel biçimde devam ettirip, gençlerimize sporu ve Bursaspor’u sevdirebilmek” dedi.

Grup antrenörü Mesut Aldanmaz yaptığı açıklamada geçen yıl Dünya Şampiyonası’na giden takımdan sonra alttan gelen öğrencilerin de bu başarıyı yakalamak için istekli olduklarını belirtti. Aldanmaz, “Başarıdan çok önemli olan yetenekli öğrencilere spor yapma imkanı sunabilmek. Yetenekli sporcularımız var. Kütahya’da finallere gideceğiz. Bursa’mızı en güzel şekilde temsil etmek istiyoruz” dedi.

Futbol Okulu Koordinatörü Hakan Cenkçiler ise dört yıldan bu yana devam eden okul işbirliği ile çok doğru işlere imza attıklarını düşündüğünü belirtti. Cenkçiler sözlerini şöyle sürdürdü; “ Bu projede hem okuldan hem de  Bursaspor’dan destek alıyoruz. Amaç burada şampiyonluktan ziyade iyi sporcular yetiştirebilmek. Tabii bunun yanında şampiyonlukta gelirse bizlere destek verenleri mutlu etmiş oluruz. Finallerde çocuklarımızın Bursaspor’u ve kentimizi en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyorum  ”  dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler