Bursa'nın Neron'unu kim durduracak? (ÖZEL HABER)

Bursa’da tarihi evde yaşayan akli dengesi bozuk vatandaş, mahallenin korkulu rüyası oldu. Yıllarda evde tek başına yaşayan Ali adlı vatandaşın 1 ayda 3 kez evini yaktığı, itfaiye ve vatandaşların müdahalesiyle yangınların söndürüldüğü öğrenildi.

Bursa'nın Neron'unu kim durduracak?  (ÖZEL HABER)
- A +

 

Müzekker SUBAŞI BURSA.COM

Bursa’nın Osmangazi ilçesine bağlı Maksem Caddesi üzerinde tarihi eski evde oturan 45 yaşındaki akli dengesi bozuk vatandaş, bir ay içerisinde üç defa evinde yangın çıkardı.

Akli dengesinin yerinde olmadığı iddia edilen Ali’nin mülk sahiplerinden birinin oğlu olduğu ve uzun yıllardır adeta yıkılmaya yüz tutmuş tarihi binada tek başına yaşadığı öğrenildi. Uzun yıllar tek başına yaşayan ve adının Ali olduğu öğrenilen şahsın oturduğu tarihi binada defalarca yangın çıkardığı, her defasında gerek mahallelinin gerekse İtfaiyenin zamanında müdahalesiyle büyümeden söndürüldüğü öğrenildi.

Mahallenin büyük tehlikeler atlattığı yangınlar sonrası kullanılamaz hale gelen tarihi bina ile ilgili vatandaşlar, yerel yöneticilere durumu bildirdikleri ancak bir sonuç alamadıklarını söyledi. Tarihi evdeki yangınların mahallenin korkulu rüyası haline geldiğini ifade eden vatandaşlar, “Defalarca yanan eski bina bizim ve çocuklarımız için çok büyük tehlike oluşturuyor. Yetkililerin bu bina ile ilgili bir çözüm üretmesini istiyoruz. Kimsenin canı yanmadan burada gereken önlemleri alsınlar” diye konuştular.

Yorum Ekle

İlgili Haberler