Bursa'nın küçük Antalya'sı

Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı Fadıllı Mahallesi Muhtarı Mehmet İşef, Bursa.com’a yaptığı açıklamada, “Küçük Antalya olarak bilinen mahallemizin en büyük sorunu, altyapı ve bakımı yapılmayan ara sokaklar" dedi.

Bursa'nın küçük Antalya'sı
- A +

 

Müzekker SUBAŞI/BURSA.COM

Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı Fadıllı Mahallesi Muhtarı Mehmet İşef, Bursa.com’a yaptığı açıklamada, “Küçük Antalya olarak bilinen mahallemizde en büyük sorunumuz altyapı ve bakımı yapılmayan ara sokaklar. Bu konuda Büyükşehir ile defalarca görüştük. Önümüz kış. Kar gelmeden önce sokaklarımızın elden geçirilmesini istiyoruz. Mahallemizde yaşayan vatandaşlarımız bu sokakları kullanırken büyük zorluklarla karşılaşıyor" dedi. Fadıllı Mahallesi'nde bulunan gençlerin büyük çoğunluğunun çalışmak için şehir merkezindeki işyerlerini seçtiklerini dile getiren İşef, "Zaten nüfus olarak az olan mahallemizde gençlerin de çalışmak için gitmeleri ile nüfus gün geçtikçe azaldı. Yetkililerden, giden gençlerimizi tekrar mahalleye döndürecek iş imkanları sağlamalarını istiyoruz" dedi.

NİLÜFER BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Fadıllı Mahallesi'nde Nilüfer Belediyesi’nin yoğun çalışmaları ve önemli katkıları olduğunu belirten Muhtar Mehmet İşef, ‘Özellikle eğitim konusunda çocuklarımızın hizmetine verdiği servisler sayesinde sıkıntı yaşamıyoruz. Çocuklarımız kendilerine tahsis edilen servislerle çevre mahallelerde bulunan okullara rahatlıkla gidip gelebiliyor" dedi. Fadıllı Mahallesi'nde yaşayan vatandaşların baş geçim kaynaklarından birinin kara incir olduğunun altını çizen İşef, "Bünyemizde yetiştirilen kara incirleri ihraç ederek geçimini sağlayan çok sayıda vatandaşımız var. Yetiştirdiğimiz kara inciri ihraç eden yedi sekiz firma var. Bu konuda daha fazla destek istiyoruz" dedi. Mehmet İşef son olarak, “Mahallemizde yaşayan vatandaşlar adına yaşadığımız sorunları çözmemizde bize yardımcı olan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ