Reklamı AçReklamı Kapat

Bursa’nın kanayan yarası iyileştiriliyor

Bursa’nın çöküntü bölgesi eski Tabakhaneler’in rehabilite edilmesine yönelik çalışmalar hız kazandı. Yer sahipleri bir yatırımcıyla temasta. Büyükşehir Belediyesi de, bölgeye bir ofis açarak, temizlik ve çevre düzenleme çalışmalarına başlayacak.

Bursa’nın kanayan yarası iyileştiriliyor
- A +

 

Tabakhanelerdeki 135 işletme sahibi ile müteahhitler arasında yapılan görüşmelerde bir sonuç alınamaması üzerine Büyükşehir Belediyesi devreye girmişti. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 180 bin metrekare alanın 36 bin metrekaresini kendi uhdelerine aldıklarını söyledi. 36 bin metrekarelik alanın 20 bin metrekaresini kişilerle birebir anlaşarak kamulaştırma yoluyla, geriye kalan alanı da hak sahiplerini projeye dahil ederek elde ettiklerini vurgulayan Altepe, “Tüm bu çalışmalar için 17 milyon TL para ödedik. Vatandaşlarımızın yüzde 42’si, yani 139 kişi imzayı atmış oldu” dedi.

YATIRIMCILARDAN DESTEK GELDİ

Tabakhanelerdeki yer sahiplerinden Hüseyin Edip Take ise “BURSA Tabakhaneler ve Sıcak Su Kentsel Dönüşüm” isimli facebook hesabı üzerinden yaptığı duyuruda, konuyla ilgili görüşmelerinin olumlu sonuçlandığını yazdı.

Edip Take, “Bölgemizle ilgilenebileceğini ifade eden bir holdinge bilgi vererek, basın haberlerinden kısa bir sunum yapabildim. Sonuç olarak ilgilendiler ve benimle üç görüşmeden sonra esas yönetim ve yönetici ile konuşmak üzere holding merkezinde nihai bir toplantıya katıldım. Sonuçta benim sizlerle temasa geçmem ve konu ile ilgili ön görüşme sonrası firmanın teklifine sıcak baktığınız durumda ilerleme sağlamamızı istediler. Şahsi kanaatim bugün için yapılabilecek en iyi teklifle karşılaşmış bulunmaktayız” dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler