Bursa’nın bu mahallesinde çile bitiyor (ÖZEL HABER)

Geçmişte atlı sporun merkezi olan Atıcılar Mahallesi’nde pazaryerinin kapalı olması için çalışmalar başladı. Proje aşamasına geçilen kapalı pazaryerini mahalleli dört gözle bekliyor. Kentsel dönüşümün hal çevresinde başladığı mahallede tek sorun, köstebek yuvasına dönen yollar ile su ve kanalizasyon borularının sürekli patlaması…

Bursa’nın bu mahallesinde çile bitiyor (ÖZEL HABER)
- A +

 

BURSA.COM

Bursa’nın Osmangazi ilçesine bağlı Atıcılar Mahallesi, yıllardır hasret ile beklenen kapalı pazaryerine nihayet kavuşuyor. Atıcılar Mahallesi muhtarı Adem Demir, kapalı pazaryeri ile ilgili çalışmaların sürdüğünü belirterek, “Pazaryerinin açık olması tüm mahalle sakinlerimizi rahatsız ediyordu. Bununla ilgili ciddi çalışmalarımız oldu. Şimdi proje aşamasına gelindi. Kapalı pazaryeri ile ilgili proje çalışmaları tamamlandıktan sonra yapımına başlanacak” dedi.

Kentsel dönüşümün mahallede halin bulunduğu bölgeden başladığını ifade eden Demir, “Kentsel dönüşümü mahallemiz sabırsızlıkla bekliyordu. Kentsel dönüşüm ile ilgili ilk adımı Osman Çelik, halin oradan başlatmıştı. Yavaş yavaş mahallemizin diğer bölgelerinde de kentsel dönüşüm çalışmaları devam edecek. Kentsel dönüşüm ile ilgili Büyükşehir ve Osmangazi Belediyeleri'nde plan projeler var. Bizim en büyük sıkıntımız ve umudumuz kentsel dönüşüm" ifadelerini kullandı.

 

MAHALLEDE BUSKİ’YE BÜYÜK İŞ DÜŞÜYOR

Atıcılar Mahallesi'nde alt yapı ve kanalizasyon ile ilgili sıkıntılar yaşadıklarının altını çizen Adem Demir, "Vatandaş bazı yerlerde çok muzdarip oluyor. Bursa büyüdüğü için belediyelerde de kadro sıkıntısı yaşanıyor. Bu yüzden isteklerimizin ve hizmetler aynı anda gelemeyebiliyor. Özellikle sokaklar köstebek yuvasına döndü. Alt yapı, su ve kanalizasyonlar, mahallemizin eski yerleşim yeri olmasından dolayı su borularında sürekli patlama meydana geliyor. Mahallerimizin su ve kanalizasyon borularının artık değişmesi gerekiyor” diye konuştu.

 

38 YILLIK MAHALLENİN İSMİ AT KOŞULARINDAN KALDI

Mahallenin 1977 yılında Namık Kemal Mahallesi'nden ayrılarak oluşan bir mahalle olduğunu belirten muhtar Adem Demir, "Mahallede eskiden atıcılık yapılmış. At koşuları ve atla ilgili çeşitli sporlar yapılmış. Mahallenin adı oradan kalmış. Mahallemizin eski olması sebebiyle Fen İşleri konusunda da bazı sıkıntılarımız oluyor. Belediyelerden bu konuda daha hızlı çalışma göstermelerini istiyoruz” dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler