Bursa'nın bu ilçesindeki emeklilere müjde!

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Türkiye Emekliler Derneği Gemlik Şubesi üyelerine TOKİ evlerinden yüzde 10 pay ayrılacağını müjdeledi.

Bursa'nın bu ilçesindeki emeklilere müjde!
- A +

 

Türkiye Emekliler Günü nedeniyle Şube Başkanı Ömer Şimşek ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret eden Belediye Başkanı Refik Yılmaz, zeytin çikolatası hediye etti. Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Avcı’nın da yer aldığı ziyarette konuşan Belediye Başkanı Refik Yılmaz, “Emekçi de, emekli de bizim emekçimiz, bizim emeklimiz” diyerek, devletin her kurumunun yasalar ve güçleri oranında toplumun her kesimine sahip çıkması gerektiğini söyledi.

Emekliler Gününü kutladığını dile getiren Belediye Başkanı Refik Yılmaz, TOKİ yetkilileriyle görüşmelerin devam ettiğini hatırlatarak, ilk etapta gelecek bin 100 konutluk çalışmada Emekliler Derneği üyelerine yüzde 10 oranında hak tanınabileceğini belirtti. Bu anlaşmanın daha sonra yapılacak TOKİ konutları için de geçerli olabileceğini ifade eden Yılmaz, Gemlikli emekliler için her türlü fedakârlığı yapıp, çalışmaları takip edeceklerini söyledi.
Emeklilere yönelik çalışmaları, desteği ve hizmetleri adına Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ve Başkan Yardımcısı Ahmet Avcı’ya teşekkür eden Türkiye Emekliler Derneği Gemlik Şube Başkanı Ömer Şimşek’te, emeklileri kira ödermiş gibi ev sahibi yapacak bu öneriyi büyük bir mutlulukla karşıladıklarını kaydetti.

Yorum Ekle

İlgili Haberler