Bursalılar bayramda baklavadan vazgeçmiyor (ÖZEL HABER)

Bayram tatlıları siparişi veren vatandaşların bu yıl da tercihi baklava oldu. Yoğun sipariş alan imalathaneler, siparişleri yetiştirmek için gece gündüz çalışıyor.

Bursalılar bayramda baklavadan vazgeçmiyor (ÖZEL HABER)
- A +

 

BAKLAVADA AKILALMAZ OYUN!

Müzekker SUBAŞI/BURSA.COM

Bursa’da tatlı üreticilerine bayram için tatlı hazırlığı yapan vatandaşlar, baklavadan vazgeçemiyor. Bu yıl da en çok talep edilen tatlı çeşidi baklava olurken, ikinci sırayı bu kez tulumba tatlısı aldı. Kilosu 25 liradan başlayan baklavanın bütçeye ve içindeki çeşidine göre 120 liraya kadar çıkıyor. 

Bu yıl geçen yıllara göre baklava siparişlerinin azaldığını ifade eden tatlı üreticileri, umudunu Ramazan’ın son günlerine bağladı.  Bayram yaklaştıkça vatandaşın daha fazla alışveriş yaptığını belirten tatlı üreticileri, vatandaşlardan tatlı siparişlerini bayrama en az üç gün kala vermelerini aksi taktirde bayramda tatlısız kalabileceklerini belirtti.

Bayrama kadar gece gündüz çalışacaklarına vurgu yapan üreticiler, “Şuanda talepler bayram yaklaştıkça artıyor. Şuanda bile imalathanelerimiz iftar sonrası mesai yapıyor. Ramazan Bayramı’nın vazgeçilmezi olan baklavalarımız, çeşidine göre değişen lezzetiyle bu bayramda da yine en çok talep edilen tatlı türü olacak. Bu yıl tulumba tatlısına da ilgi geçen yıla göre artış gösterdi. Bayrama 2-3 gün kala siparişler yoğun olacağı için imalathaneler yetiştiremeyebiliyor. Bu yüzden biran önce sipariş vermelerini tavsiye ediyoruz” dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler