Bursalı öğrenciler tüm Türkiye'ye örnek oldu

Çanakkale Valiliği’nden yapılan açıklamada, Osmangazi Koleji’nin Çanakkale Savaşı’nda mezun olamayan askerler anısına düzenlediği ‘Mezuniyet Töreni’nin tüm Türkiye’ye örnek teşkil etmesi için çalışmalar yapılacağı bildirildi.

Bursalı öğrenciler tüm Türkiye'ye örnek oldu
- A +

 

Osmangazi Koleji, 2014-2015 öğrenim yılı dördüncü mezuniyet törenini Çanakkale'de Şehitler Abidesi’nde yaptı. Çanakkale Savaşı’nda şehit olan askerlerin temsili diplomaları öğrencilere verildi…

Çanakkale'den Bursalı öğrencilere büyük gurur. Bu yılki mezuniyet töreninde, 1914-1915 eğitim-öğretim yılında kitaplarını sıraları üzerinde bırakarak Çanakkale cephesine koşup orada şehit olan öğrenci askerlerin temsili diplomaları Bursa Osmangazi Koleji öğrencilerine verildi. Törende Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Müşaviri Sebahattin Altun, Osmangazi Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Emin Canlı ve Yönetim Kurulu üyesi Mahmut Yılmaz’ın yanı sıra, Osmangazi Koleji eğitim yöneticileri, eğitim liderleri ve veliler de yer aldı.

MEB Bakan Müşaviri Sebahattin Altun, bu anlamlı mezuniyet töreninin Türkiye’de bir ilk olduğunu söyledi.

Şehitler için yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende konuşan Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Müşaviri Sebahattin Altun,  Çanakkale Valisi’nin Osmangazi Eğitim Kurumları tarafından Şehitler Abide’sinde gerçekleştirilen mezuniyet törenini örnek gösterdiğini dile getirdi. Altun,  Bu anlamlı mezuniyet töreninin Türkiye’de bir ilk olduğunu anımsattı.

Duygu dolu anların yaşandığı mezuniyet töreni, öğrenci, eğitimciler ve velilerin toplu olarak hatıra fotoğrafı çektirmeleriyle sona erdi.

 

Yorum Ekle