Bursa'dan AK Parti'ye isyan mektubu

Bursa'da AKP'den milletvekili aday adayı olup listeye konulmayan DOSABSİAD'ın eski başkanı Selim Yedikardeş'in Facebook duvarında yazdıkları Bursa'nın çok konuşulan konularından biri oldu.

Bursa'dan AK Parti'ye isyan mektubu
- A +

 

İşte DOSABSİAD'ın eski başkanı Selim Yedikardeş'in Facebook duvarında paylaştığı o yazı:

ŞAPKA DÜŞTÜ, KEL GÖRÜNDÜ

Bursa'da , Türkiye'de herşey 7 Nisan da değişti.

Fevri davranan AK Parti Genel Mrk. Krizin çıkmasının baş müsebbibidir.

Aşağıdaki  yazımı yazıp yazmamayı çok düşündüm. Ama dedim ki vebalim yok. Oyumu Ak Parti'ye kullandım. Daha evvelde geleceğimiz adına aday adayı olmuştum.

1- Delegasyon temayülü gerçekleştirdiniz. Sonuçları açıklamadınız. Neden biz en iyi adayları belirleyeceğiz. Eyvallah

2- STKlarla , kentlerde Temayül gerçekleştirdiniz. Hiçbir sonucu açıklamadınız gibi , bu temayülünde sonucuna bakılmadı.

3- Arkadaş kimse çıkıp söyleyemedi. 4 yıl vakit kaybettik Bursa da özel hastahane ve oteller dışında yatırım oldumu diye. Belediyeleri değil genel bütçeden Bursa'ya ne geldi. Yeni Adliye Sarayı nerede, hızlı tren ne oldu ( daha hala Çek,çak) , havaalanı var. Ne otoparkı , ne free shop , ne de Bursa markaları yer almakta.

4- Hele hele sormak lazım, sen ben kavgası çıkartan bu ilin abisine, herşeye çakmak ve tiye almakla ne kazandın.

5- Paralelle mücadele dedik. Kendileri en ön safta değilmiydi. Daha 10 gün olmadımı Manisa da yapılan operasyon hakkında emniyet müdürü hakkında söyledikleri.

6- ARINÇ - GÖKÇEK kavgasında söyledikleri.
( aslında ilk başta Cumhurbaşkanı na söylenilen lafa , Gökçek cevap vermişti) . Parsel parsel sattınız. Söylenilecek lafmı. Bu kaçıncı çıkış sonrası geri vites , Varsa istifa etseydiniz. Yoksa amacınız birilerine mi yaranmaktı.

7- Seçmen aradığını bulamadı. Kendine yakın aday görmek isterken , alay eder gibi liste yaptınız. Bu ilin yapısı var. Muhacir ve göçmen şehri , 3 Batı trakyalı koydunuz, sanayi başkenti 2023 vizyonuna sahip neden gözlerden kaçtı. Balkan ve Rumeli , Bulgaristan , Bosna ,Dağdan ve Bursalı aday neden koymadınız. Tüm demokrafik yapıyı nasıl gözardı edersiniz.

8- Çek , çak edebiyatını bırakıcaz. Seçilen 18 milletvekilimizi de ayrıca tebrik ederim. Şehrim ve Türkiye adına çalışacaklarından hiç şüphem yok.

9- seçimin galibi , sevinenler gibi gözüksede ; asıl mağlup seçmenini koyun zanneden BURSA ak parti kurmayları ve Ak Parti Genel Merkezidir.

10- Allahtan 3 dönem Arınç Bey yok"
Sn. Soylu ve Şentop nezdinde ; Bursa AK Parti il başkanlığı yaptığı liste ile harakiri yapmıştır.

11- Seçmen adaylarını istiyor. Paralel dediğinizle birlikte , içimizdeki yatayları da gözden geçirelim.

YÜZÜ KIZARANLARDAN BİZİ EYLEME RABBİM,

Tüm sivil toplumu sadece kendi yanındakileri ile hareket edip , diğerlerini Sahte beraberlik içinde olup bugüne şaşıran BURSA AKPARTİ il yöneticisi varmıdır ?

Dünya da güzel bir siyasi doktora tezi olabilir AK Parti 2015 seçimleri.

Sadece Bursa da değil ayrıca yazdıklarım, yaklaşık 90 günde bizzat gittiğim ve gördüğüm 40 ilde de aynı.

Şahsımı teveccüh veya tercih edilmediğimden yazdığımı sananlar. Lütfen aday adayı değilmişim gibi okusunlar yazımı.

Şimdi ekonomi 3.2 TL. USD. Borsa 40.000 inanılır gibi değil

Yorum Ekle

İlgili Haberler