sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Bursa'da sokağa çıkma yasağı başladı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanmaya başlanan sokağa çıkma kısıtlaması saat 20:00 itibariyle başladı. Kısıtlama yarın sabah saat 10:00'a kadar devam edecek.

Bursa'da sokağa çıkma yasağı başladı
- A +

 

Türkiye genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında, hafta sonu belirli saatlerde sokağa çıkma kısıtlamasına devam edildi. İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, sokağa çıkma kısıtlaması bu akşam 20.00'den itibaren başladı.

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, 28 Kasım Cumartesi günü saat 20.00'den 29 Kasım Pazar günü 10.00'a kadar ve 29 Kasım Pazar günü saat 20.00'den 30 Kasım Pazartesi günü 05.00'e kadar uygulanacak. Bursa'da sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde sokaklardaki yoğunluk dikkat çekti. Sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde vatandaşlar alışveriş yaparken, sosyal mesafe ve maske takma kurallarına uydukları görüldü.

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile Bursa Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri semt pazarları, toplu taşıma araçları ve AVM'lerde denetimler gerçekleştirdi. Denetimler sırasında hem esnafı hem de vatandaşı kurallara uymaları konusunda uyaran ekipler, aksi takdirde cezai işlem uygulanacağını belirtti. Ekipler, özellikle pazar yerlerindeki 65 yaş üstü vatandaşları, evlerine gitmeleri için anonslar yaparak, uyardı.

İlgili haber için tıklayın.

Virüse 182 can daha verdik

Yorum Ekle

İlgili Haberler