Bursa'da o işyerlerine operasyon!

Bursa'da sebze ve meyve hali dışında daha uygun fiyatla toptan patates,soğan ve karpuz ticareti yapan işyerlerine operasyon düzenledi. Bursa Büyükşehir Belediye Zabıta ekipleri, bu işyerlerine kesinlikle müsade edilmeyeceğini ifade ederken, operasyona polis ve maliye ekipleri de katıldı.

Bursa'da o işyerlerine operasyon!
- A +

 

Görükle'deki sebze ve meyve halini devre dışı bırakarak merkez Yıldırım ilçesi Arabayatağı Mahallesi'nde 5 dükkanı kiralayan kabzımallara izin verilmedi. İşyerlerinin önüne patates, soğan ve karpuz tırlarını çekip daha uygun fiyatla toptan satış yapan işyerleri ekiplerce denetlendi. Denetime, zabıta, maliye ve polis ekipleri katıldı.

Hal dışında satış yapan bir işyerine haziran ayında 100 bin lira ceza verilirken, aynı kişinin izinsiz satışa devam ettiği belirlendi. Trafik ekipleri mal getiren tırları ve kamyonları denetlerken, maliye ekipleri de dükkanlarda mali yönden denetim yaptı. 5 farklı iş yerine düzenlenen operasyonda bazı iş yerlerinin ruhsatsız veya başkalarının vergi kaydı üzerine hal dışında satış yaptığı tespit edildi. İş yeri sahipleri ise yaptıklarının yasalara aykırı olmadığını savundu. Satış yapamayacaklarına dair belediyeden herhangi bir yazılı belge gelmediğini söyleyen iş yeri sahipleri, ürünleri hale bildirerek hal dışında satış yaptıklarını iddia ettiler.

Yorum Ekle

İlgili Haberler