Bursa’da kütüphane seferberliği

Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi, altıncı kütüphanesini İsmail Hakkı Bursevi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne yaparak, kütüphaneye 900 kitap hediye etti.

Bursa’da kütüphane seferberliği
- A +

 

Bursa’da İmam Hatip Liseleri arasında kitap dayanışması kütüphane boyutuna taşındı. Daha önce 5 İmam Hatip okuluna kütüphane oluşturarak kitap kampanyası başlatan Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi, bu kez yeni açılan İsmail Hakkı Bursevi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi için kitap kampanyası başlattı. Toplanan 900 kitabı okula hediye eden öğrenciler, yeni bir kütüphane daha kazandırdı. Yapılan kütüphanenin açılışını gerçekleştiren Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan Çokseven, millet olarak köklerine döndüklerini belirterek, “Bizim kültürümüzde beşikten mezara kadar ilim öğren emri vardır. Biz bunu yeni yeni hayata geçiriyoruz. İlk emri oku olan dinin temsilcileriyiz. Kültürümüzü kitap kampanyaları yapıp kütüphaneler kurarak hatırlamak çok güzel. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah bu kütüphaneden yüzlerce öğrenci faydalanır” dedi.
İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Zekeriya Gümüş ise, kurdukları altıncı kütüphanenin hayırlı olmasını dileyerek, “Bu kütüphanenin oluşturulmasında ve kitap kampanyasında emeği geçen öğrencilerimize teşekkür ederim. Bu tür çalışmalarımız devam edecek” diyek onuştu.
İsmail Hakkı Bursevi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Hamza Karagöl de, İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine ve idarecilerine teşekkür ederek, “İnşallah bizler de ilerleyen zamanlarda kütüphane kuran bir okul oluruz” diye konuştu.
İsmail Hakkı Bursevi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı M. Lütfi Taşçı, “Öğrencilerimize 900 dost kazandıran İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine, idarecilerine okulumuz adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.
Dua edilerek hizmete giren kütüphanenin açılışına, Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan Çokseven’in yanı sıra Osmangazi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yakup Gökhan, İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Zekeriya Gümüş, İsmail Hakkı Bursevi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Hamza Karagöl, İsmail Hakkı Bursevi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı M. Lütfi Taşçı, öğretmenler ile öğrenciler katıldı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler