Bursa'da domates tarlasını su basan kişi bakın ne yaptı?

BURSA’nın Yenişehir İlçesi’nde, tahliye kanallarının yetersiz kalması nedeniyle domates ekili tarlası sular altında kalan Recep Yorulmaz, 30 bin lira zarar ettiğini belirterek Yenişehir-İnegöl karayolunu trafiğe kapattı. Karayolları ve DSİ'yi suçlayan Yorulmaz, jandarma tarafından ikna edildi, yol yeniden ulaşıma açıldı.

Bursa'da domates tarlasını su basan kişi bakın ne yaptı?
- A +

 

Yenişehir’de dün gece aşırı yağış yüzünden yüzlerce dönüm ekili arazi sular altında kaldı. Söylemiş Köyü’nde, Recep Yorulmaz'ın domates ekili tarlası da tahliye kanallarının yetersiz kalması nedeniyle su baskınına uğradı. Bu duruma kızan Recep Yorulmaz, saat 23.30 sıralarında yanına oğlu Mehmet Ali’yi de alarak traktörü ve otomobili ile Yenişehir-İnegöl yolunu trafiğe kapattı. Karayolları ve DSİ’yi suçlayan Recep Yorulmaz, zararının tazmin edilmesini istedi. Sular içinde kalan arazisinin içinde dert yanan çiftçi Recep Yorulmaz, “Domateslerim su içinde. Karayolları yol yapayım derken arazimiz su içinde kaldı. 30 bin lira zararım var, ben de sesimi duyurmak için yolu trafiğe kapattım. Yazık değil mi bizlere? Yeter artık, böyle insanlık olur mu? Yazıklar olsun” dedi.

Yolun trafiğe kapatıldığını duyan ve olay yerine gelen Söylemiş Köyü Muhtarı Rıdvan Coşkun, Karayollarının Yenişehir-İnegöl yolu yapımı sırasında 2 adet menfez yaptığını, yağmur sularının buradan geldiğini, ancak en büyük zararın derelerin ıslah edilmemesinden kaynaklandığını söyledi.

Oğlu ile yolu trafiğe kapatan Recep Yorulmaz, Yenişehir İlçe Jandarma yetkililerinin ikna çalışmaları sonunda araçlarını yoldan kaldırdı. Yol trafiğe açılırken, trafik bir süre kontrollü bir şekilde verildi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler