sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Bursa'da büyük 'tapu' vurgunu!

Tam 20 milyon TL...

Bursa'da büyük 'tapu' vurgunu!
- A +

 

Bursa'da büyük 'tapu' vurgunu! Tam 20 milyon TL...Bursa Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen operasyonda tapu dolandırıcılığı yaptığı tespit edilen 16 kişi gözaltına alındı.

Bursa Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen operasyonda tapu dolandırıcılığı yaptığı tespit edilen  16 kişi gözaltına alındı.

Osmangazi'de bir vatandaş, kendisine ait arsayı satın alma bahanesiyle iletişime geçen şahıslar tarafından dolandırıldı. Şahsın yaşlılığından faydalanan dolandırıcılar, mağduru aracılar vasıtası ile hastaneye götürerek rapor aldı. 

Alınan raporla birlikte şahsın 20 milyon TL değerindeki 5 arsasına daha vekaletname çıkaran şüpheliler, tapu memuru aracılığı ile arazileri üstüne geçirdi. Söz konusu arsayı hızlı bir şekilde elden çıkaran ve yüklü bir gelir elde eden şüphelilere, Balıkesir ve Konya illerini de kapsayan bir operasyon düzenlendi. 

Yapılan takip ve tespitler ışığında aralarında tapu memurunun da bulunduğu  M.Y., V.A., B.B.A., S.G., Ö.G., A.O.S., M.Ö., R.G., H.B., M.K., E.D., E.C.D., M.İ, Ö.K., Ö.F.D., S.K. isimli 16 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. 

Düzenlenen operasyonda şüpheli şahısların elinde bulunan çok sayıda tapu senedi, başka kişiler adına nüfus kayıt örnekleri ve tapu kaydı sorguları ele geçirildi. 

Yorum Ekle

İlgili Haberler