Bursa'da başarılı öğrencilere bisiklet!

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ‘Mutlu Çocuk Umutlu Kent Çocuk Şenliği’ kapsamında, 17 ilçede ortaokullarda akademik, spor, kültür ve sanat alanlarında yapılan yarışmalarda başarılı olan 1600 öğrenciye bisikletlerini verdi.

Bursa'da başarılı öğrencilere bisiklet!
- A +

 

Büyükşehir Belediyesi, bir yandan Bursa’da eğitim kurumlarına desteklerini sürdürürken aynı zamanda başarılı öğrencileri ödüllendirmeye de devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Mutlu Çocuk Umutlu Kent Çocuk Şenliği’ kapsamında, 17 ilçede ortaokullarda akademik, spor, kültür ve sanat alanlarında yapılan yarışmalarda başarılı olan öğrenciler, Büyükşehir Belediyesi tarafından bisikletle ödüllendirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Hüdavendigar Kent Parkı’nda bir araya gelen 1600 öğrenciye bisikletlerini verdi.

“Bursa sporda da öncü”
‘Sağlıklı bir Bursa’ hedefiyle kentte eğitimin ve sporun gelişimine katkı koyan hizmetleriyle alkış toplayan Sağlıklı Kentler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Büyükşehir Belediyesi olarak, eğitime ve gençlerin spora teşvik edilmesine önem veriyoruz. Öğrencilerimizin daha sağlıklı ortamlarda spor yapabilmeleri için ihtiyaç duydukları sportif yatırımları gerçekleştiriyoruz. Eğitim öğretim dönemleri içinde okullarımızın tamamında spor şenlikleri düzenliyoruz. Amacımız, Bursa’nın sağlıklı bir şehir olarak sporda da öncü ve örnek olmasına katkı sağlamaktır” dedi.

“Bursa, sportif başarıda İstanbul ile yarışıyor”
Bursa’nın sportif başarısının, kentin 5 katı olan İstanbul ile yarışır hale geldiğini belirten Başkan Altepe, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da başarılı öğrencilerimizi ödüllendirmeyi sürdürüyoruz. 17 ilçedeki ortaokullarda başarılı olan ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün belirlemiş olduğu 1600 öğrenciye bisikletlerini vermenin mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.
Bursa’nın her alanda örnek bir kent olduğunu vurgulayan Başkan Altepe, öğrencilere ödüllerini verdi. Öğrenciler de Büyükşehir Belediyesi’nin bisiklet hediyesiyle moral bulduklarını ifade ederek, Bursa’da eğitime ve spora destek olan Başkan Altepe’ye teşekkür etti.
Osmangazi Kaymakam Vekili Mehmet Aydın ise Bursa’da eğitimin ve sporun da her zaman yanında olduğunu hizmetleriyle gösteren Başkan Altepe’yi kenti geleceğe taşıyan çalışmalarından dolayı tebrik etti.
Konuşmaların ardından Başkan Altepe, bisiklet ödülünün sevincini yaşayan öğrencilerle hatıra fotoğrafında bir araya geldi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler