Bursa rengarenk

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen '29. Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması'na katılan ekipler, kentin farklı noktalarında gösterilerini sergileyerek kültürlerini tanıtıyor.

Bursa rengarenk
- A +

 

'29. Uluslararası Bursa Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması' son hızla devam ediyor. Yarışma süresince halk dansları ekipleri, tüm kentte renkli ve eğlenceli gösterilere imzasını atıyor. Bursalılar, yarışmanın ikinci gününde, kentin 5 ayrı noktasında, farklı ülkelerin ekiplerini ücretsiz olarak izleme şansı buldu. Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu, Podyumpark, Korupark, Huzurevi ve Mudanya’da kurulan sahnelerde gösteriler gerçekleştiren ekipler, kendilerini tanıtırken, Bursa’dan dünyaya dostluk ve barış mesajları da gönderdi. 12 Temmuz Pazar gününe kadar devam edecek olan yarışmaya 18 ülkenin ekiplerinin yanı sıra 16 da yerel ekip renk katıyor.

Yarışmaya bu yıl Almanya, Bulgaristan, Bosna Hersek, Brezilya, Çek Cumhuriyeti, Endonezya, Estonya, Hırvatistan, İspanya, Karadağ, Kırgızistan, Kosta Rika, Kosova, K.K.T.C., Macaristan, Makedonya, Slovenya ve Sırbistan’dan gelen ekipler katılıyor. Bine yakın dansçının katıldığı yarışmanın finali, 12 Temmuz Pazar günü saat 22.00’da Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda yapılacak.

Yorum Ekle

İlgili Haberler