Bursa nadir görülen yırtıcı kuşu ölümden kurtardı

Bursa’da bir Youtuber, nadir görülen yırtıcı puhu kuşunu çalılıklardan kurtardı.

Bursa nadir görülen yırtıcı kuşu ölümden kurtardı
- A +

 

Kendisine haber verilen yaralı yırtıcı hayvanları kurtaran Youtuber İbrahim Sargın, Nilüfer’in Akçalar Mahallesi’nde bir puhu kuşunun çalıların içinde sıkıştığı haberi verilince harekete geçti. Sargın, kimsenin kurtarmaya cesaret edemediği puhu kuşunu kendisine saldırmasına rağmen takıldığı çalıların içinden kurtarmayı başardı. Hayvansever, büyüklüğüyle dikkat çeken kuşu Milli Parklar ekiplerine teslim etti. Puhu kuşu İbrahim Sargın’ın elini pençesiyle yaraladı.

Bu kuşun nadir görüldüğünü ifade eden İbrahim Sargın, "Büyük bir kuşun zor durumda olduğu bilgisi geldi. Gelip gördük ki büyük bir puhu kuşu çalıların içine düşüp takılmış, bulunduğu yerden kurtulamıyor. Buradan bu kuşu kurtarmazsak ölecek. Ben de kuşu kurtarıp Milli Parklar Müdürlüğüne teslim ettim. İlk defa bu kadar büyük bir puhu kuşu gördüm. Kuş kurtarırken elimi pençeleriyle yaraladı" dedi.

Yorum Ekle

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Bir can dost sever 01 Haziran 2020 12:41 Ellerine kollarına sağlık yüreği güzel insan

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Gökçe 01 Haziran 2020 15:59 Korkuyorum korkunç ylrtlcl kuşlardan ama yinede hayvanlarl çok seviyorum.yinede korkunç kuş

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Mr. 01 Haziran 2020 12:43 Videolarınızdan bir kaçını izledim ve utube kanalınıza abone oldum.Çok aydınlatıcı ve insanın doğaya karşı duyarlılığını artıran paylaşımlar yapıyirsunuz.Yine bu olayda cesaret,bilgilendirme ve diğer canlılara olan sevgi ve hayranlığınızı yansıtmanız harikaydı.Kolay gelsin.

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Hayvan dostu 01 Haziran 2020 21:31 Muhteşem bir hareket

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Hakan Murat 03 Haziran 2020 04:46 Baykuş

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Gül 02 Haziran 2020 19:56 Helal olsun kardesim cennetliksin

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Patı dostu 01 Haziran 2020 18:23 Harikulade bir davranış Allah herkesin yüreğine merhamet atması dileğiyle

İlgili Haberler