Bursa Atatürk Stadı ne olacak?

Bursaspor'un ev sahipliğini yaptığı Bursa Atatürk Stadı üzerine dönen tartışmalar, Timsah Areana'nın yapımının sona yaklaşması üzerine tekrar canlandı.

Bursa Atatürk Stadı ne olacak?
- A +

 

Bursaspor'un taraftarına 2010 yılındaki şampiyonluk başta olmak üzere pek çok başarıyı, sevinci ve hüznü yaşattığı Bursa Atatürk Stadı, Timsah Arena'nın yeni sezonda açılmasıyla birlikte kaderine terkedilecek. Akıllardaki esas soru ise Bursa Atatürk Stadı'na ne olacağı... Kulislerde stad arazisi için bir çok proje konuşulurken, Bursalılar da konu üzerinde fikirlerini sunuyor.

Buras Atatürk Stadı ve çevresi ile ilgi yapılması düşünülen projeler, Okan Aras'ın (Bursa Atatürk Stadyumu ve Çevresini Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı) moderatörlüğünde halk ile tartışmaya açılıyor. 

Gazeteci İsmail Kemankaş, Bursa Büyükşehir Eski Bel. Bşk. Erdem Saker, Nilüfer Eski Bld. Bşk. Ziya Güney, Mimarlar Odası Bursa Şubesi Bşk. Can Şimşek, Bursa Şehir Plancıları Odası Bşk. Hakan Karademir Peyzaj Mimarları Odası Bşk. Necla Ö.Yörüklü, Avukat Eralp Atabek'in katılımıyla 8 Temmuz Çarşamba günü saat 21:30 da Kültürpark Stadyum Girişi merdivenlerinde düzenlecek. Toplantı tüm Bursa halkına açık.

Yorum Ekle

İlgili Haberler