BUİKAD, Cumartesi biz bize

“Kadın ve Erkek İlişkilerinde Dinamikler” konusu işlendi. Buikad ( Bursa İş Kadınları Ve Yöneticileri Derneği ) ‘in Cumartesi Biz Bize sohbetlerinin Haziran ayı konuğu Gelişen İnsan Merkezi Sahibi Dr. İlay Yılmazlar oldu.

BUİKAD, Cumartesi biz bize
- A +

 

Gerçekleştirilen söyleşi kapsamında Dr.İlay Yılmazlar, üyelere “Kadın ve Erkek İlişkilerinde Dinamikler” konulu sunum gerçekleştirdi. Kadın ve erkek ilişkilerinde dengeye değinen YILMAZLAR, Dengeli ve mutlu bir ilişki için basit tüyolar vererek bu konuda farkındalık kazanılmasını sağladı.Yılmazlar “Mutlu ve sürdürülebilir ilişki için; güven ve saygı,arada sürprizler,kendini özel ve önemli hissetmek ve karşındakine de biricik olduğunu hissettirmek,aşk ve aidiyet ,birlikte gelişmek ya da bireysel gelişimine destek almak,birlikte dünyaya katkı koymak gibi dinamiklere ihtiyaç vardır. Bunları ilişkinin her safhasında beslemek ve önemsemek  beraberliği tatminkar yapar.Bu dinamikler iş,arkadaş,aile-çocuklarla olan ilişkilerimizde değerlidir.” dedi.

Sözlerini "İki farklı özelliklerde olan iki kişi arasında olan sorunların ancak %31 i çözülebilir .Bu nedenle tartışma ;yetişkin davranış modeliyle (yargısız,şimdi burada olduğu gibi gerçekçi ve kazan- kazan amaçlanarak)yapılmalıdır. Tartışmada savunma yerine sorumluluk almak,şikayeti suçlamadan iletmek ve asla duvar örmemek  gereklidir." diyerek sürdürdü. Dr İlay Yılmazlar “Olumluları görmeye odaklanıp anında TAKDİR etmek tüm ilişkileri sağlamlaştıracak ve mutluluk getirecektir.” dedi. BUİKAD üyeleri her ay bir araya gelerek kendi iş deneyimlerini birbirleri ile paylaşıyorlar. Sohbet eşliğinde gerçekleşen sunumun ardından Sn.İlay Yılmazlar’a Yönetim Kurulu Başkanı İpek Yalçın tarafından teşekkür plaketi taktim edildi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler