Bu mahalleye hafta sonu giriş yok

Bursa’nın Yıldırım ilçesine bağlı Teferrüç Mahalle Muhtarı Ahmet Almamış Bursa.com’a yaptığı özel açıklamada, “Mahallemizde teleferiğe çok yakın olmasından dolayı özellikle hafta sonları trafik adeta durma noktasına geliyor” dedi.

- A +

 

Müzekker SUBAŞI/BURSA.COM

Bursa’nın Yıldırım ilçesine bağlı Teferrüç Mahalle Muhtarı Ahmet Almamış Bursa.com’a yaptığı özel açıklamada, “Mahallemizde teleferiğe çok yakın olmasından dolayı özellikle hafta sonları trafik adeta durma noktasına geliyor. Bursa’nın özellikle hafta sonları yerli ve yabancı turist akınına uğrayan Uludağ’a çıkmak için teleferiği tercih edenler uzun araç kuyrukları oluştururken bundan en çok olumsuz etkilenen Teferrüç Mahallesi sakinleri oluyor” dedi. Teleferik ile aralarında ulaşımı sağlayan yolun kapandığını söyleyen Ahmet Almamış, “Yaklaşık altmış yıldır bize hizmet veren iki yüz metrelik bu yol kapandıktan sonra sıkıntılarımız daha çok arttı. Bu konuyu büyükşehir belediyesine ilettik. Bu konunun en kısa sürede çözüleceğine inanıyorum” dedi.

SAĞLIK OCAĞI İSTİYORUZ

Ahmet Almamış, Bursa’nın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Teferrüç Mahallesi’nde sağlık ocağı olmadığını belirterek, “Özellikle yaşlı vatandaşlarımız komşu mahallelerde bulunan sağlık ocaklarına giderken büyük zorluk çekiyor. Mahallemize en kısa sürede sağlık ocağı yapılmasını istiyoruz” dedi. Teferrüç Mahallesi’nde genç nüfusun oldukça fazla oluğunu belirten Almamış’ “Bu genç nüfusumuzun gönül rahatlığı ile zaman geçirebileceği spor yapabilçeği yeşil alanlar istiyoruz” diye konuştu. Ahmet Almamış son olarak "Mahallemizde herhangi bir sorunumuz belediyeye bildiriyoruz. Anında çözüme kavuşuyor. Bu konuda Yıldırım Belediye Başkanımız İsmail Hakkı Edabali’ başta olmak üzere tüm yetkili kurumlara teşekkür ediyorum” diye konuşarak sözlerini tamamladı.

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ