Bu mahallede iki araç yan yana geçemiyor

Nilüfer İlçesi’ne bağlı Ertuğrul Mahallesi Muhtarı Kaya Ali Kamber Bursa.com'a yaptığı özel açıklamada, "Nilüfer’in en büyük mahallerinden biri olan Ertuğrul Mahallesi’nde akşam üstü yollarda iki araç yan yana geçemiyor" diye konuştu.

- A +

 

Müzekker SUBAŞI/BURSA.COM

Nilüfer İlçesi’ne bağlı Ertuğrul Mahallesi Muhtarı Kaya Ali Kamber, Bursa.com'a yaptığı özel açıklamada, "Nilüfer’in en büyük mahallerinden biri olan Ertuğrul Mahallesi’nde akşam üstü yollarda iki araç yan yana geçemiyor. Özellikle akşam saatlerinde mahalle sakinleri evlerine döndüğünde otopark olmadığı için araçlarını caddelere park ediyor. Bu da zaten yoğun olan trafiğin daha da çok sıkışmasına neden oluyor. Muhtarlık olarak gerekli girişimlerde bulunduk. Mahallelinin isteği ara yolarında bir an önce bakıma alınıp asfaltlanıp trafiğe açılması" diye konuştu.

PAZARYERİ İSTİYORUZ

Ertuğrul Mahallesi’nin  en önemli sorunlardan birinin de pazaryeri sorunu olduğuna dikkat çeken Muhtarı Kaya Ali Kamber, semt pazarının sokak aralarında pazar kurulduğunu dile getirerek, “Pazaryeri için çevre mahallelerden gelen vatandaşlar pazar ihtiyacını mahallemize kurulan pazaryerinden yapıyorlar. Pazaryeri kurulacak alanımız var. Ama biz bir an önce kapalı pazar yeri istiyoruz” dedi. Ertuğrul Mahallesi’nin de gençlerin ve mahalle sakinlerinin zaman geçirebileceği ve spor yapabileceği bir alanın olmadığını dile getiren muhtar Kaya Ali Kamber, “Mahallemizde gençlerimizi gönül rahatlığı ile spor yapabileceği ve zaman geçirebileceği sosyal aktivelerde buluna bileceği yeşil alanlar yok. Bu konuda gerekli girişimlerde bulunduk. Bir an önce mahallemiz insanına rahat bir nefes aldıracak yeşil alan ve spor alanları istiyoruz” diye konuştu.

SAĞLIK OCAĞI İSTİYORUZ

Mahallenin sağlık ocağı ve muhtarlık binasının olmadığını belirten Ertuğrul Mahallesi Muhtarı Kaya Ali Kamber, “Mahallemizde yaşayan özellikle yaşlı vatandaşlarımız rahatsızlanınca çevre mahallelerde bulunan salık ocağına gitmek zorunda kalıyor. Bu da özellikle kış aylarında büyük zorluk yaşanmasına yol açıyor. Mahallemizde en kısa sürede tam teşekküllü bir sağlık ocağı istiyoruz. Nilüfer ilçesi’nde muhtarlık binası olmayan nadir mahallelerden biriyiz. Mahallemize muhtarlık olarak da hizmet verebileceğimiz bir merkez istiyoruz” dedi. Kaya Ali Kamber son olarak her mahallede olduğu gibi kedilerininde ufak tefek sorunlar yaşadıklarını belirterek, “Ertuğrul Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar adına mahallemizde yürütülen projelerde, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ