Bu da 'Çocuklar boğulmasın' operasyonu

Adana Emniyet Müdürlüğü, yılın ilk 6 ayında 14 kişinin boğulmasından dolayı, sulama kanallarına giren çocuklara yönelik operasyon yaptı.

Bu da 'Çocuklar boğulmasın' operasyonu
- A +

 

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte Adana'da hava sıcaklığı da her geçen gün biraz daha artıyor. Bu nedenle özellikle çocuklar, şehrin ortasından geçen ve üzeri açık olan DSİ'ye ait sulama kanallarına girerek serinlemek istiyor. Ancak çocuklar serinlemek için girdiği sulama kanalında çoğu kez boğularak hayatını kaybediyor. Adana Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü yılın ilk 6 ayında 14 kişi sulama kanalında boğulunca harekete geçti. Çocukların boğularak hayatlarının baharında ölmemeleri için sualtı, güven tim, polis merkezi ekipleri ile birlikte Adana genelindeki sulama kanallarında uygulama yaptı. Polis, kanal kenarında devriye atarak serinlemek için kanala giren çocukları yakalayıp ailesine teslim etti.

POLİSİ GÖRÜNCE ŞOK OLDU DEMİRE SARILARAK GİTMEK İSTEMEDİ

Kanala girerken birden karşısında polisi gören çocuklar şok oldu. Yarı çıplak olan çocuklar polisin yanlarına gelip "hadi çocuklar kanala girmek tehlikeli ve yasak sizi götürüyoruz" demesi üzerine çok korktu. Bazı çocuklar ağlarken bir çocuk ise polisle gitmemek için sulama kalanının demir korkuluklarına sarılıp gitmek istemedi. Uzun süre demire sarılan çocuğu polis ikna ederek polis aracına bindirdi. Polis bir taraftan çocukları toplarken, bir taraftan da kıyafetlerini toplayıp getirdi. Polis, gün boyunca kanala giren çocukları polis araçlarından megafonla "kanala girmek tehlikeli ve yasak" diyerek uyardı. 

Yorum Ekle