"Bu aşı ilk defa ülkemizde kullanılacak"

Bugün düzenlenen AK Parti 7. Olağan Kongresi'nde görünmeyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, müjdeyle ortaya çıktı. Koca, "Bugün 700 bin dozdan fazla Biontech aşısı daha ülkemize ulaştı. Böylece yaklaşık 1.4 milyon doz kullanıma hazır aşı ulaşmış oldu. Bu aşı ülkemizde ilk defa kullanılacak" ifadelerini kullandı.

"Bu aşı ilk defa ülkemizde kullanılacak"
- A +

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, BioNTech aşılarının Türkiye'ye geldiğini açıkladı.Bakan Koca, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Biontech aşısı geçen hafta 5.800 doz test edilmek üzere ülkemize ulaştı. Dün ise yaklaşık 750 bin doz aşı teslim aldık. Testler ve klinik araştırma dışında ilk kez Biontech aşısı geldi. Güvenlik testleri yapılıyor ve önümüzdeki hafta sırası gelen vatandaşlarımıza uygulanacak" dedi.

"BU AŞI İLK DEFA ÜLKEMİZDE KULLANILACAK"

Müjdeleri arka arkaya veren Koca, "Bugün ayrıca 700 bin dozdan fazla Biontech aşısı daha ülkemize ulaştı. Böylece yaklaşık 1.4 milyon doz kullanıma hazır aşı ulaşmış oldu. Bu aşı ülkemizde ilk defa kullanılacak. Aşı ,saklama koşulları uygun olan her merkezimizde uygulanacak" ifadelerini kullandı.

İlgili haber için tıklayın.

Virüse 146 can daha verdik

Yorum Ekle

İlgili Haberler