Bu apartmanın girişi diğerlerinden farklı

Ordu'da 16 yıl önce inşa edilen 9 katlı 36 daireli apartmana, çevre düzenlemesindeki sorun nedeniyle beşinci kattan giriş yapılıyor.

Bu apartmanın girişi diğerlerinden farklı
- A +

 

Ordu'nun Altınordu ilçesine bağlı Nizamettin Mahallesi'nde 1999 yılında yapılan 9 katlı ve 36 daireli Sentez apartmanına girişler beşinci kattan yapılıyor. Sentez apartmanı sakinleri, evlerine girmek için beşinci katta bulunan köprü görünümlü geçişi kullanarak dairelerine ulaşıyor. Apartmanın zemin katında kapı olmasına rağmen yol olmayışı 16 yıldır apartmana girişlerin beşinci katta bulunan köprüden gerçekleşmesini sağlıyor. Apartmanda ayrıca oturum izninin binanın giriş katı olan beşinci kata verilmesinden dolayı 1'inci, 2'inci, 3'üncü ve 4'üncü katta bulunan daireler bodrum kat olarak kayıtlara yansıyor. Apartman sakinleri ise apartmanın çevre düzenlemesinin yapılmadığı için girişinin beşinci kattan olduğunu, bu sebeple alt katta oturanların bodrum katta oturuyor gibi gözüktüğünü söyledi. Yıllardır bu durum karşısında kendilerinin de şaşırdığını ifade eden apartman sakinleri yetkililerden düzenleme için yardım talep ediyor.

EVE BEŞİNCİ KATTA ANCAK DIŞARIDAN DİREKT EVİNE GİREBİLİYOR
15 yıldır Sentez Apartmanı’nda oturan Menderes Karaman, binanın ilk sahiplerinden olduğunu belirtti. Apartmanın yolu olmadığı için beşinci kattan girmek zorunda olduklarını aktaran Kahraman, "15 yıldır bu apartmanda oturuyorum. Apartmanın altında giriş kapısı var ancak yol olmadığı için beşinci kattan giriş yapabiliyoruz. Daha önceleri bir köprü daha vardı o yıkılınca şu anki bulunan yapıldı. Ben beşinci katta oturuyorum ancak buradan girince direkt birinci katta olmuş oluyorum. 1, 2, 3, ve 4'uncü kattaki daireler bodrum olarak gözüküyor" dedi.

KOLAYLIK OLSUN DİYE BİRİNCİ KATTAN EV ALDI ŞİMDİ DÖRT KAT YUKARI ÇIKIYOR
Sentez Apartmanının birinci katında oturan Nazmiye Demirel ise, yıllar önce kolaylık olsun diye birinci kattan daire aldıklarını şimdilerde ise 4 kat çıkmak zorunda kaldıklarını belirterek, "Apartmanımıza köprü ile beşinci kattan giriyoruz. Birinci kattan girebilmek için yolumuz yok. Beşinci kattan giriyorum ancak asansörü olmadığı için ve tansiyon hastası olduğum için çok zorlanıyorum. İlk alırken buradan yol geçiyordu, biz de kolaylık olur dedik, ancak şimdi 4 kat çıkmak zorunda kaldık" diye konuştu.
Apartman sakinleri ayrıca, yaşadıkları sıkıntıların çözülmesini isteyerek yetkililerden yardım talep etti.

Yorum Ekle