Boğaziçi Üniversitesi'nde hukuk fakültesi ve iletişim fakültesi kuruldu

Rektör atamasıyla ilgili çıkan tartışmaların odağındaki Boğaziçi Üniversitesi'nde Cumhurbaşkanı kararıyla iki yeni fakülte kuruldu. Üniversite bünyesinde bulunan Eğitim, Fen-Edebiyat, İktisadi ve İdari Bilimler ile Mühendislik fakültelerine, Hukuk ve İletişim Fakültesi de eklendi.

Boğaziçi Üniversitesi'nde hukuk fakültesi ve iletişim fakültesi kuruldu
- A +

 

Cumhurbaşkanı kararıyla 20 üniversitede 26 yeni fakülte, enstitü ve yüksekokul kuruldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Boğaziçi Üniversitesi'ne de iki yeni fakülte kuruldu.

İKİ FAKÜLTE, ÜNİVERSİTENİN BÜNYESİNE KATILDI

Türkiye'nin güzide üniversiteleri arasında yer alan Boğaziçi Üniversitesi'nde halihazırda Eğitim, Fen-Edebiyat, İktisadi ve İdari Bilimler ile Mühendislik fakülteleri bulunuyor. Yeni kararla birlikte üniversite bünyesine Hukuk ve İletişim Fakültesi de eklendi.

MELİH BULU'DAN HAYIRLI OLSUN MESAJI

Bu kararın ardından Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Melih Bulu, "Cumhurbaşkanımızın imzasıyla kurulan İletişim ve Hukuk Fakültelerinin Boğaziçi'ne farklı perspektifler ve zenginlikler katacağına inanıyorum. Bundan sonraki sürecin işleyişini ilgili akademik kurullarımız ile ilerleteceğiz. Üniversitemiz ve ülkemiz için hayırlı olsun" açıklamasında bulundu.

İlgili haber için tıklayın.

IŞİD yöneticisi Halis Bayancuk hakkında karar

Yorum Ekle