Reklamı AçReklamı Kapat

Biri tuttu, diğeri bıçakladı kalan 4 kişi de tekmeledi

"Yan bakma" nedeniyle çıkan kavgada 7 kişinin saldırısı sonucu öldürülen 17 yaşındaki lise öğrencisi Ömer Fatih Öztürkler cinayeti ile ilgili soruşturma tamamlandı.

Biri tuttu, diğeri bıçakladı kalan 4 kişi de tekmeledi
- A +

 

Öztürkleri bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen firari zanlı Mert Z. (19) ve tutuklu zanlı Recep G. (19) hakkında "Kasten adam öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet, 19 yaşındaki 4 zanlı hakkında da "Kasten adam öldürmeye yardım" suçundan 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.


Cinayetten sonra yeğeni Mert Z.’yi araba ile alarak yakalanmasını önleyen amcası Dinçer Z. hakkında da "Suçluyu kayırma" suçundan 5 yıla kadar hapis cezası istendi.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, öldürülen Ömer Fatih Öztürkler’in 8 Şubat 2015 tarihinde Bakırköy’de bir AVM’de arkadaşları ile yemek yediği sırada yan masada yemek yiyen Mert Z. ve arkadaşları ile "yan bakma" nedeniyle tartıştıkları belirtildi.

Tartışmanın kavgaya dönüşmesiyle Mert Z.’nin yeğeni G. Z.’nin başından çekiçle hayati tehlike oluşturmayacak şekilde yaralandığı belirtilen iddianamede, bu duruma içerleyen Mert Z.’nin arkadaşlarını arayarak olayı anlattığı ve arkadaşlarını olay yerine çağırdığı ifade edildi.

Mert Z.’nin çağırdığı arkadaşları Savaş Ö. (19), Onur Bertan T. (19), Barış A. (19), Kerimcan M. (19) ve Recep G. (19) ile birlikte Ömer Fatih Öztürkler’i aramaya başladığı bilgisine yer verilen iddianamede, "Toplanan bu şüpheliler AVM’nin tuvaletinden çıkan Ömer Faruk Öztürkler’i kovalamaya başladı. Maktul, Öztürkler, 5. kısımda bulunan pasaja kaçtı. Hemen arkasından şüpheliler Mert Z., Savaş Ö., Recep G. maktulün yanına gittiler. Pasajın dışına çıkan maktulün etrafını çevirdiler. Recep G. maktulü kollarından tuttu. Diğer şüpheli Mert Z. ise elinde bulundurduğu ve ele geçirilemeyen bıçakla maktulü göğüs bölgesinden yaraladı. Bu eylem gerçekleştiği sırada Mert Z.’ın yanında bulunan şüpheliler Onur Bertan T., Kerimcan M., Barış A. bıçaklanma olayının ardından koşarak olay yerinden ayrıldılar" denildi.

BİR KİŞİ KOLLARINDAN TUTTU BİR KİŞİ BIÇAKLADI DÖRT KİŞİ DE TEKMELEDİ

Tüm şüphelilerin eylem birliği içinde hareket ettiği, Mert Z.’nin bıçaklama olayını gerçekleştirdiği, Recep G.’nin maktulün kollarını tutarak bıçaklama olayına yardım ettiği belirtilen iddianamede, "Şüpleliler, Mert Z.’nin eylemini kolaylaştırmak için çağrısına uydular. Eylemin başlangıcından bitimine kadar onun yanında yer aldılar, fikir ve eylem birliği içinde hareket ettiler, kovalamacaya katıldılar, yere düşen maktulü tekmelediler. Mert Z.’nin eylemine engel olmadıkları gibi yaralanan maktulü hastaneye kaldırma girişiminde dahi bulunmadılar. Bilakis eylemi gerçekleştiren asli faile cesaret vererek, birlikte hareket ederek ona manevi destek sağladıkları toplanan delillerle anlaşılmıştır" denildi.

AMCASI ARABASIYLA GÖTÜRÜP SAKLADI

Adli Tıp Kurumu raporuna göre Ömer Fatih Öztürkler’in 5 bıçak darbesi aldığı, aldığı bıçak darbeleri sonucu meydana gelen iç kanama nedeniyle öldüğü belirtilen iddianamede, olay yerinden kaçan Mert Z.’nin amcası Dinçer Z.’yi arayarak olayı anlattığı belirtildi. Amca Dinçer Z.’nin siyah renkli BMW marka aracıyla yeğenini alarak sakladığı, yakalanmasını engellediği belirtilen iddianamede, Mert Z. ve tutuklu zanlı Recep G. için "Kasten adam öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet istendi. İddianamede, Savaş Ö., Onur Bertan T., Barış A., Kerimcan M. için "Kasten adam öldürmeye yardım" suçundan 15 yıldan 20 yıla, Dinçer Z. için de "Suçluyu kayırma" suçundan 6 aydan 5 yıla kadar hapis cezası istendi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler