Bir aylık icraatını sosyal medyadan paylaştı

Oda kurasında ismi çıkmayan 40 milletvekili arasında bulunan CHP Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil, başlattığı ilginç uygulamayla sosyal paylaşım sitesindeki hesabından bir ay boyunca neler yaptığını raporlaştırdı.

Bir aylık icraatını sosyal medyadan paylaştı
- A +

 

‘Seçmene aylık rapor’ başlığıyla sunduğu bilgilendirme yazısında İrgil, 7 Haziran'dan bu yana hangi çalışmalara katıldığını, hangi etkinliklerde yer aldığını, hangi sorunların çözümüne ortak olduğunu maddeler halinde Bursa halkıyla paylaştı. İrgil, "Bizlere oy vererek ‘vekil’ seçen siz ‘asıl’lara bilgi vermeyi ve gelişmelerden haberdar etmeyi bir sorumluluk olarak düşünüyorum" diyerek hazırladığı raporunda Meclis’te henüz bir odası bulunmadığını da hatırlattı. Oda kuralarında 40 kadar milletvekiline oda çıkmadığını belirten İrgil, "Bursa milletvekilleri arasında oda çıkmayan tek vekil olarak şimdilik koridordayız. Bu nedenle oda no ve telefon numaramız henüz yok. Ancak ön seçimde verdiğimiz telefon numaramız bakidir ve değişmeyecek." dedi.

'YOĞUN BAKIMLARIN YEERSİZLİĞİYLE BAKANLIKLA GÖRÜŞÜLDÜ AMA ÇÖZÜM ÜRETİLMEDİ'

CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil’in 28 maddelik raporundan dikkat çeken bazı başlıklar şöyle: "TBMM'de yemin töreni sonrası resmen milletvekili olunca parti grup başkanvekilliği ziyaretleri ve komisyon başvuruları yapıldı. Grup başkanlığında imzaya açılan yolsuzluklar, 4 bakanın yeniden yargılanması, Gezi olayları, Cumhurbaşkanı, onur yürüşü saldırısı, Madımak yargılamaları, kentsel dönüşüm, Uludere, MİT TIR'ları gibi kamuoyu gündemindeki 8 önerge ve araştırma önergesi imzalandı. LÖSEV hastanesine ruhsat verilmemesi ve yapılan baskılara karşı LÖSEV Başkanı Prof. Dr. Üstün Ezer ile Ankara’da görüşüldü. Nilüfer'de Memleket Sevdalıları Derneği lokalinin içinde bulunduğu yeşil alandaki belediye müdahalesi ile ilgili olarak taraflar ile görüşüldü ancak uzlaşma sağlanamadı. ÇEK okul inşaatı ile ilgili sorun nedeniyle rektörlük ile görüşüldü. Bursa’daki yoğun bakım ve hastane yatak sorunu nedeniyle Sağlık Bakanlığı ile görüşüldü. Yakın gelecekte çözüm olasılığı görülmüyor."

Yorum Ekle

İlgili Haberler