Besler, şampiyonluk iddiasını sürdürüyor

Türkiye'yi yurtdışında başarı ile temsil eden Milli Karting Sporcu Berkay Besler, CIK FIA Orta Doğu Avrupa Bölgesi Şampiyonası 3. yarışında Macaristan’da start aldı.

Besler, şampiyonluk iddiasını sürdürüyor
- A +

 

Pre Final ve Final yarışlarında şanssızlıkların peşini bırakmadığı Besler, bitime 2 yarış kala şampiyonluk iddiasını sürdürdü. Kecskemet’teki 930 metre uzunluğundaki Gokart Stadion pistinde yapılan yarışlarda Senior kategorisinde mücadele eden sporcumuz, sıralama turlarında sadece 0,50 salise farkla en iyi ikinci oldu. Macaristan’a şampiyona lideri olarak gelen Berkay Besler, 18 turluk final yarışında çok iyi gitmesine rağmen yaşadığı şansızlıklar sebebiyle, 11.12.291’lik derecesiyle Avusturya’lı Niki Kresse ve Polonya’lı Maciej Chrupek’in ardından 3.sırada finiş gördü ve hanesine çok önemli 32 puan yazdırdı.
22 turluk final yarışında şanssızlıklar Milli sporcunun peşini bırakmadı. Start anında kalkış yapamayan rakibinin arkasında takılan ve çok zaman kaybederek 7.sıraya kadar gerileyen Besler, bu andan itibaren atak pilotajıyla 3. sıraya kadar yükselmeyi başardı. Son turda sürekli defans yapan rakibini rakibini geçmek isterken, açılan kapı nedeniyle arkadan gelen pilotların geçtiği Berkay Besler, Polonya’lı Maciej Chrupek ve Avusturya’lı Niki Kresse’nin ardından yarışı 13.53.217’lik derecesiyle 6.sırada tamamladı.
Final’de elde ettiği 47 puanla 245 puana ulaşan Milli Sporcu, 5 ayaktan oluşan CIK FIA Orta Doğu Avrupa Bölgesi Şampiyonası’nda 246 puanla lider olan Avusturya’lı Niki Kresse’nin ardından 2. sırada bulunuyor. Avusturya’lı bir diğer pilot Mick Wishofer 238 puanla üçüncü basamakta. Serinin 4. yarışı 10-12 Temmuz tarihlerinde Çek Cumhuriyeti’nde yapılacak.

Yorum Ekle

İlgili Haberler