Bayramınız zehir olmasın!

Manisa Lokantacılar, Kebapçılar, Tatlıcılar ve Yoğurtçular Odası Başkanı Mehmet Akgül, yaklaşan Ramazan Bayramı sebebiyle merdiven altında üretim yapılan tatlı ürünlerine karşı vatandaşları uyardı.

Bayramınız zehir olmasın!
- A +

 

Manisa Lokantacılar, Kebapçılar, Tatlıcılar ve Yoğurtçular Odası Başkanı Mehmet Akgül, Genel Sekreter Nursemin Odabaşı ile birlikte yaptığı açıklamada, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde tatlı siparişi vermeye hazırlanan vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Oda Başkanı Akgül, kayıt dışı çalışan ve seyyar olarak tatlı üretimi yapan yerlere karşı dikkatli olunması gerektiğini belirterek, sağlıksız koşullarda üretilen tatlılara itibar edilmemesi gerektiğini söyledi. Akgül, "Yaklaşan Ramazan Bayramı sebebiyle vatandaşlarımız tatlı ürünleri sipariş etmeye başlayacak. Bunu fırsat bilen bazı kesimler ise merdiven altı tabir ettiğimiz sağlıksız koşullarda tatlı ürünleri üretip, ucuz fiyata satacak. Halkımız inanmadığı, güvenmediği yerlerden kesinlikle tatlı siparişi vermesin. Ucuz olsun derken sağlımızdan olmayalım" dedi.

Oda Başkanı Akgül, vergi vermeden ve denetim altında olmayan kişilerin piyasanın altında çok ucuz fiyata tatlı sattığına bir kez daha değinerek, "Halkımız bilmelidir ki bu ürünlerde hile vardır. Ruhsatlı, vergisini veren imalathanelerde, pastanelerde satılan tatlı ürünleri ile nerede yapıldığı belli olmadan üretilen tatlı ürünleri arasında farklar vardır. Zaten bu hem tadından hem şeklinden kendini belli eder.

Bu nedenle yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde ilgili kurumların bu konuda gerekli çalışmayı yapacağına ve hassasiyet göstereceğine inanıyoruz" diye konuştu. Oda Başkanı Akgül, vatandaşların ruhsatsız ve sağlıksız tatlı üretimi yapan kişileri de odanın 0236 238 82 68 numaralı telefonuna bildirebileceğini açıkladı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler