Bahçeli'den 'Halaçoğlu' açıklaması!

MHP Lideri Devlet Bahçeli, partisinin Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu’nun Meclis Başkanlığı seçimlerine yönelik sarf ettiği sözlere ilişkin, ’’Herkes ağzından çıkan sözlerin nereye gideceğini iyi ölçmeli, iyi tartmalıdır. Söze hakim olunmazsa tutsak düşülmesi mukadderdir’’ dedi.

Bahçeli'den 'Halaçoğlu' açıklaması!
- A +

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, resmi Twitter hesabından MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu’nun Meclis Başkanlığı seçimiyle ilgili, ’Deniz Baykal’ı seçseydik bize dinsiz bir partinin adayını seçtiniz diyeceklerdi’ açıklamasını değerlendirdi.

Bahçeli açıklamasında, ’’Ramazan’ın başında rahmet pınarından içtik, ortasında mağfiret köprüsünden geçtik, sonunda azaptan kurtuluşun inşallah hazzını yaşayacağız. İhlas ve imanlı kalplerle, hayır ve halis niyetli diyaloglarla saflarımızı enli omuzlarla sımsıkı örülmüş canlı birer hisara dönüştürmeliyiz. Umutlu olmaktan yorulmamalıyız. Mutluluğu ve huzuru aramaktan, istikrar ve güvenliği ısrarla istemekten çekinmemeliyiz. Mehmet Akif’in tasvir ettiği çok defa ümitsizliğin pençesinde kıvranan Köse İmam’dan çok, Hocazade’nin azim ve kararlılığını örnek almalıyız. Bu mübarek günlerde hoşgörüye, teenniye, olgunluğa, müşfik ve muhabbet dolu söz ve temaslara her zamankinden daha çok ihtiyaç vardır. İfrat ve tefritten kaçınmak herkesin vazifesidir’’ ifadelerine yer verdi.

’’HERKES AĞZINDAN ÇIKAN SÖZLERİN...’’

Din ve inançlar üzerinden yeni istismar kanalları açmanın kimseye bir şey kazandırmayacağını belirten Devlet Bahçeli, ’’Kimin neye, nasıl inandığını tayin makamı kimseye düşmeyecektir. Kasten çarpıtılan cümleleri fitne santrali gibi kullanmak da şirretliktir. Herkes ağzından çıkan sözlerin nereye gideceğini iyi ölçmeli, iyi tartmalıdır. Söze hakim olunmazsa tutsak düşülmesi mukadderdir’’ değerlendirmesini yaptı. Açıklamasında Yusuf Has Hacip’in sözlerine de yer veren MHP Lideri, ’’Bu akşam da Yusuf Has Hacip’in şu düşündürücü ve ibretlik sözlerini sizlerle paylaşmak istiyorum: ’Eğer ki iki dünya diler isen, ilacı iyiliktir, yapar isen. Eğer iyilik bulmak diler ise özün, yürü iyilik yap, bırak gerisini sözün. Aklın güzelliği dil ile, dilin güzelliği söz ile; kişinin güzelliği yüz ile, yüzün güzelliği göz ile olur. Balasagunlu Yusuf böyle diyor’’ ifadelerini kullandı.

.

Yorum Ekle

İlgili Haberler