Avrupa’dan gelen gençlere kına ve damat tıraşı

BURSA’nın İznik İlçesi’ne 'Ufukların Ötesinde' adlı Avrupa Birliği Projesi kapsamında gelen Avrupalı gençler, Türk kültürünü tanımak için düzenlenen gecede kına yakıp, damat tıraşı oldu.

Avrupa’dan gelen gençlere kına ve damat tıraşı
- A +

 

İznik Belediyesi ev sahipliğinde 24 Haziran- 2 Temmuz 2015 tarihlerinde İzzet Peşte Su Sporları Kamp ve Eğitim Merkezi’nde İtalya, Portekiz, Polonya, Romanya ve Türkiye'den gençlerin katılımıyla düzenlenen 'Ufukların Ötesinde' (Beyond the Horizons) isimli Avrupa Birliği Projesi’nin Kültür Gecesi’nde Avrupalı Gençler kına gecesini canlandırdı. Kına gecesinde tüm Avrupalı Gençler kına yakarak Türk kültürüne ait müzikler ile eğlendi.

İTALYAN GENCE DAMAT TIRAŞI

Kına gecesinin ardından. İtalyan Matteo Capriati için bir berber çağırıldı ve müzik eşliğinde damat tıraşı yapıldı. Gecede gençlere, Türk kahvesi, baklava, çiğ köfte, şalgam suyu, pişmaniye, yaprak sarması, kestane şekeri, Türk lokumu ikram edildi. Geceden memnun kalan Avrupalı gençler, İznik Belediye Başkanı AK Parti’li Osman Sargın’a teşekkür etti. Başkan Sargın da 30 gence katılım belgelerini dağıttı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler