Asistanlıktan sahnelere…

Müzik aşkını Hülya Avşar’ın vokalisti olarak sürdüren Seher, 3 yılı aşkın süre de Bursa’da sahne almış. Dostlarıyla zaman geçirmeyi seven Seher ileriye dönük plan yapmıyor, sadece hayallerini gerçekleştirmek için çalışıyor.

Asistanlıktan sahnelere…
- A +

 

BURSA.COM

Küçük yaşlarda Müjdat Gezen Sanat Merkezi Hafif Müzik Bölümü’ne giren ve daha sonra birçok ünlü isme yıllarca vokalistlik yapan Seher, sonrasında festival konserleriyle başlayıp canlı sahne performanslarıyla birçok mekanda devam eden müzik yolculuğunu bizimle paylaştı.

Bursa.com olarak Seher Hanımla bir araya gelerek yeni yaşamı ve sanat hayatı hakkında keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Seher olarak bu yola nasıl başladınız?

Klasik olacak ama şarkı söylemeye çok küçük yaşta başladım. Profesyonel anlamda 15 yıldır şarkı söylüyorum. Sahne hayatına, Türkiye'de hatırı sayılır birçok isme vokalistlik yaparak başladım. Sonrasında canlı sahne performanslarım ile tek başıma müzik kariyerime devam ettim.

Uzun yıllar Hülya Avşar’la çalıştınız. Hülya Avşar’la çalışmak sanat hayatınıza ve size neler kazandırdı?

Evet, uzun bir süre Hülya Hanımla çalıştım. Vokalistliği ile başlayıp kendisinin teklifi ile asistanı olarak devam eden 14 yıl (gülümsüyor) Tabii ki bana çok şey kazandırdı. Sonuçta Hülya Avşar Türkiye'de çok önemli bir star. Duruşu, yaşam tarzı ve tecrübesi bana her daim örnek oldu.

ÜÇ YILI AŞKIN BURSA’DA SAHNE ALMIŞ

İlk single çalışmanızı yaptınız. Bu singleda kimlerle çalıştınız?

İlk çalışmamda ondan şarkı almak benim için bir lütuf gerçekten; Aşk Bu Aşk'ın sözü ve müziği Deniz Erten'e ait. Düzenlemesini yapan Mustafa Ceceli aynı zamanda şarkının isim babası. Biz kara kara düşünürken onun ağzından bir anda çıktı, "Aşk Bu Aşk" . Fotoğraflarımı Zeynel Abidin Ağgül, klibimi ise ödüllü yönetmenim Kemal Başbuğ çekti. 

Herhangi bir yerde sahne çalışması yapıyor musunuz?

Evet, uzun yıllardır her cuma ve cumartesi günleri canlı sahne performansım var. Festival ve konserlerde de sıkça yer alıyorum. Aşk Bu Aşk'dan öncede böyleydi. Bu arada Bursa'da da 3,5 yıllık bir sahne geçmişim var.  

Şu an ne gibi çalışmalar yapıyorsunuz?

Single çıkalı 5 gün olmasına rağmen, yeni şarkılar için çalışmalara başladık. Hali hazırda Sinan Akçıl'dan aldığımız bir slow şarkı ve görüşmelerine devam ettiğim proje albümleri var. 

“BENDE  90'LAR RUHU VAR”

İleriye dönük planlarınız nedir?

Çok ileri dönük plan yapmayı sevmiyorum. Tabii ki hayallerim var ve ilerde gerçekleşmesini istediğim bu hayaller için çalışacağım.

Hangi tarzda şakı söylemeyi seviyorsunuz?

Küçük yaşlardan beri Türk Pop Müziği’ne aşığım. Bende kesinlikle 90'lar ruhu var. O dönemin şarkılarına ayrı bir sempatim var.

Sosyal hayatta Seher neler yapar?

En sevdiğim şey; sevdiğim insanlarla sevdiğim mekanlarda ya da evde vakit geçirmek. Boş zamanlarımda Karaköy ve Cihangir'de dostlarımla güzel vakit geçiriyorum. Bu aralar çok yoğunum ama fırsat buldukça sosyalleşmeye çalışıyorum.

Son olarak ne söylemek istersiniz?

Bu güzel röportaj için Bahar Görgün'e tüm samimiyeti ve içtenliği için teşekkür ederim. bursa.com gibi çok yönlü haber sitesi ile özel röportaj yaptığım için çok mutlu olduğumu belirtmek isterim, tüm müzikseverlere sevgilerimi sunuyorum.

Samimi ve içtenlikle sorularımızı cevapladığı için Seher hanıma teşekkür ediyor sanat hayatında  başarılar diliyoruz…

 

 

Yorum Ekle

İlgili Haberler