Arap yatırımlarının yeni gözdesi bu kentimiz oldu

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Suudi Arabistan, Kuveyt ve Katar gibi ülkelerden işadamlarının kente turizm yatırımı yapmak istediğini söyledi.

Arap yatırımlarının yeni gözdesi bu kentimiz oldu
- A +

 

Maslak Real Estate Kuwait Gayrimenkul ve Yatırım Danışmanlığından Ehab Allam Türkiye temsilcisi Muhammed Tarık Jarrar, bugün Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Kuveyt’te Reklam, organizatörlük ve gayrimenkul üzerine 3 ayrı şirketi bulunan Ehab Allam özellikle Bosna- Hersek ve Londra’da gayrimenkul ve turizm üzerine gerçekleştirdiği yatırımlarını Ordu’da da hayata geçirmek istediğini kaydetti. Suudi arabistan, Kuveyt, Katar gibi ülkelerden büyük oranda turizm hareketi olduğuna dikkat çeken Ordu Valisi Balkanlıoğlu, Ordu-Giresun Havalimanı'nın açıldığını anımsatarak kentte turizm potansiyelinin artacağını, kentin fındığa dayalı ekonomiden de kurtulmaya ihtiyacı olduğunu vurguladı.

“Marka şehir olmak için turizm çalışmaları yapılıyor”

Ordu'nun marka şehir olması için turizm tanıtım çalışmalarına ağırlık verildiğini de belirten Vali Balkanlıoğlu, "Trabzon ve Rize’de yoğunlaşma olduğunu görüyoruz. Bu illere baktığımızda güzellik namına ne varsa Ordu’da fazlasıyla mevcut. Bozulmamış doğasıyla çok daha farklı güzelliklere sahip. Ordu- Giresun Havalimanı'nın açılmasıyla birlikte turizmde bir hareketlik var. Ordu'nun turizmde bir marka şehir olması amacıyla tanıtım çalışmalarına ağırlık veriyoruz. Bizim ana sloganımız bulunduğumuz yere faydalı olmak, ilimize gelen yatırımcılara yol göstermek, her türlü desteği vermek konusunda kendimizi görevli sayıyoruz.Ordu’nun fındığa dayalı ekonomiden kurtulmaya ihtiyacı var" dedi.

“Hem iç hem dış turizmde ‘ben de varım’ diyecek

Ordu'nun turizmle gelecekte Karadeniz'de bir numara olacağını da iddia eden Vali İrfan Balkanlıoğlu, "Suudi Arabistan ve Kuveyt’ten yatırımcılar gelmişti. Onlarla da görüşmelerde bulunmuştuk. Bu da gösteriyor ki, önümüzdeki dönemde yatırımcı ve turizm anlamında o bölgelerden çok sayıda ziyaretçilerimiz olacak ve Ordu hem iç, hem de dış turizmde bende varım diyecek. Yapılan hiçbir girişim karşılıksız kalmıyor. Turizmde tanıtım faaliyetleri tohum, ekmek gibidir. Ordu, Karadeniz’de bir numara ve inci olacaktır" diye konuştu.

İlgili Haberler